Sobota, 19 października 2019. Imieniny dziś obchodzą: Pelagia, Piotr, Ziemowit, Jan, Paweł, Izaak, Michalina, Michał

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn
Informacji
Publicznej
Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim

Zespół Szkół
w Radzyniu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radzyniu Chełmińskim
Biblioteka Publiczna
w Radzyniu
Policja Grudziądz
Policja
Grudziądz
Mikroporady
Mikroporady dla mikrofirm
Wydarzenia
plan gminy
plan miasta Radzyń Chełmiński
plan parku
plan Parku i Rekreacji
Geoportal
plan Parku i Rekreacji
kontakt

Urząd Miasta i Gminy
w Radzyniu Chełmińskim

Plac Towarzystwa Jaszczurczego 9
87-220 Radzyń Chełmiński

email urzędu:
urzad@radzynchelminski.eu

tel. 56 / 6886001, 6886087
faks. 56 / 6886010 wew.32

administrator serwisu:
informatyk@radzynchelminski.eu


login:
hasło:

Zarejestruj się

ODPADY

Narodowe Siły Rezerwowe

projekt Najlepszy czas na rozwój

LGD

kapital ludzki

 Aktualnie osób: 1

rok 2012

 

 

31.12.2012 r.

NOWY KIEROWNIK POLICJI

W dniu 28 grudnia 2012 roku podczas Sesji Rady Miejskiej uroczyście pożegnano Kierownika Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim Sylwestra Górasa, który został awansowany na wyższe stanowisko w grudziądzkiej jednostce Burmistrz Krzysztof Chodubski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Michaliszynem złożyli także życzenia nowemu kierownikowi - Michałowi Mądzielewskiemu. Obecny na sesji podinsp Mirosław Elszkowski (komendant Miejski Policji w Grudziądzu) podziękował Burmistrzowi oraz radnym za doskonałą dotychczasową współpracę.21.12.2012 r.

ODZNACZONA SREBRNYM MEDALEM

Na XXI Sesji Rady Miejskiej Pani Bronisława Borowska otrzymała Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Zastępca Komendanta WKU wręczył medal synowi Pani Bronisławy, która nie mogła przybyć osobiście na uroczystość. Burmistrz Krzysztof Chodubski złożył podziękowania za wzorowe wychowanie synów którzy godnie wypełnili powszechny obowiązek obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

 


20.12.2012 r.

50-LAT RAZEM

Cztery pary z terenu Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński zostało uhonorowanych medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta R P w imieniu którego odznaczenia dla małżonków obchodzących jubileusze pożycia małżeńskiego wręczył Burmistrz Krzysztof Chodubski w obecności Zastępcy Kierownika radzyńskiego Urzędu Stanu Cywilnego Krystyny Smolińskiej. Medale otrzymali państwo: Genowefa i Stanisław Rokicińscy (55-lecie), Helena i Henryk Borowscy (50-lecie), Krystyna i Władysław Konwisarz (50-lecie) oraz nieobecni na uroczystości Jadwiga i Edmund Jaworscy (50-lecie). Przy wspólnym toaście władze samorządowe życzyły jubilatom szczęścia w życiu rodzinnym.

 


19.12.2012 r.

20 GRUDNIA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Zawiadamiam, że w dniu 20 grudnia 2012 r. (czwartek) o godz. 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XXI Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego. Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

Porządek posiedzenia XXI Sesji Rady Miejskiej:


12.12.2012 r.

OŚWIETLENIE ŚWIĄTECZNE

5 grudnia budynek Urzędu oraz park na Placu Towarzystwa Jaszczurczego rozświetliły świąteczne lampki. Oświetlenie włącza się i gaśnie automatycznie.

 

 

 

 

 


23.11.2012 r.

28 LISTOPADA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Zawiadamiam, że w dniu 28 listopada 2012 r. (środa) o godz. 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XX Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego. Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

Porządek posiedzenia XX Sesji Rady Miejskiej:


20.11.2012 r.

MIESZKAŃCY SIĘ DOWIEDZIELI

W niedzielę 18 listopada mieszkańcy województwa mogli obejrzeć wejścia antenowe podczas festynu telewizyjnego miasteczka cyfrowego zlokalizowanego w Radzyniu. Dziennikarze TVP przybliżali mieszkańcom regionu problem przejścia na sygnał cyfrowy. W konkursie można było wygrać dekodery. W udzielonym wywiadzie Burmistrz Krzysztof Chodubski zwrócił uwagę na datę 20.05.2013 roku, kiedy przestanie płynąć sygnał analogowy z nadajnika w Trzeciewcu. Więcej informacji o pobycie ekipy TVP w naszym mieście tutaj: http://www.tvp.pl/bydgoszcz/


18.11.2012 r.

KONCERT W RYWAŁDZIE

W niedzielę, 18 listopada o godzinie 18:00 w Rywałdzie Królewskim w Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Sebastiana Męczennika -odbędzie się koncert, którego wykonawcą będzie Toruński Kwartet Smyczkowy w składzie: Mariola Majrowska - I skrzypce, Bernadetta Chmielecka-Larsen - II skrzypce, Krzysztof Blek - altówka, Beata Wiącek-Felczykowska - wiolonczela. Koncert poprowadzi Elżbieta Szczutko. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy.


 


16.11.2012 r.

CYFROWA TELEWIZJA W NIEDZIELĘ

W niedzielę 18 listopada na placu przy budynku Policji w Radzyniu Chełmińskim (ul. Tysiąclecia) od godziny 10 do 15 zapraszamy mieszkańców gminy do telewizyjnego miasteczka cyfrowego. Festyn jest związany z decyzją dotyczącą zakończenia emisji analogowej sygnału telewizyjnego i przejścia na sygnał cyfrowy. Na terenie naszej gminy wyłączenie emisji analogowej nastąpi dnia 20 maja 2013 roku. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na festynie oraz na stronie: www.cyfryzacja.gov.pl


15.11.2012 r.

16 LISTOPADA NADZWYCZAJNA SESJA

Zawiadamiam, że w dniu 16 listopada 2012 r. (piątek) o godz. 10:00 w sali USC w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XIX Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

 

Porządek posiedzenia XIX Sesji Rady Miejskiej:


14.11.2012 r.

(100)PIERWSZE URODZINY

Rok temu 12 listopada pani Anna Szymańska obchodziła swoje złote urodziny. Kilka dni temu Burmistrz Krzysztof Chodubski osobiście odwiedził 101-latkę i złożył życzenia. Czego życzy sobie Pani Ania? Przede wszystkim zdrowia.

 

 

 

 


19.10.2012 r.

LGR RYBAK ZAPRASZA DO KONKURSU

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Rybak” wniosków o dofinansowanie w ramach środka 4.1 „Podnoszenie wartości produktów rybactwa, rozwoju usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa” osi priorytetowej 4 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Więcej informacji na stronach LGR Rybak: http://lgr-rybak.org.pl/konkursy-i-ogloszenia


9.10.2012 r.

OSTRZEŻENIE O SILNYM WIETRZE

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Chełmińskim ostrzega mieszkańców naszej gminy o możliwości wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h a w porywach 75-85 km/h, z kierunku zachodniego. Ważność do godziny 22:00, dzisiaj.

 

 

 5.10.2012 r.

OSTRZEŻENIE O SILNYM WIETRZE

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Chełmińskim ostrzega mieszkańców naszej gminy o możliwości wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h a w porywach 70-80 km/h, południowego skręcającego na zachodni. Istnieje 30% ryzyko wystąpienia porywów wiatru o prędkości dochodzącej do 100 km/h.Ważność do godziny 3:00 6.10.2012 roku

18.09.2012 r.

24 WRZEŚNIA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Zawiadamiam, że w dniu 24 września 2012 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XVIII Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego. Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

 

Porządek posiedzenia XVIII Sesji Rady Miejskiej:


14.09.2012 r.

OKRĘGI JEDNOMANDATOWE

Obowiązujący od 1 sierpnia, a uchwalony 5 stycznia ubiegłego roku kodeks wyborczy wprowadza m.in. jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach radnych w gminach nie będących miastami na prawach powiatu - dotyczy on także Radzynia Chełmińskiego. Przedstawiony projekt podziału naszej gminy na okręgi wyborcze opracowany został zgodnie z zasadami zawartymi w kodeksie wyborczym i będzie on poddany pod głosowanie jako projekt uchwały na najbliższej sesji Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.

Załączniki:
1. Wykaz - podział jednostek na okręgi wyborcze (pdf)
2. podział na okręgi na terenie miasta Radzyń Chełmiński (jpg)
3. graficzny podział na sołectwa (jpg)


12.09.2012 r.

ROLNICY PODZIĘKOWALI ZA PLONY

Najważniejszym w roku świętem mieszkańców gminy, będącym zwieńczeniem ich całorocznego trudu, związanego z uprawą ziemi są dożynki – dziękczynienie za zebrane plony. W tym roku gminno - parafialne dożynki obchodzono w dniu 26 sierpnia 2012r w Radzyniu Chełmińskim . Uroczystości zainaugurowała msza w Kościele św.Anny- dziękczynna w intencji rolników. W dalszej części uroczystości na ręce Pana Krzysztofa Chodubskiego – Burmistrza Miasta i Gminy oraz Pana Jana Michaliszyna Przewodniczącego Rady Miejskiej przekazany został przez starostów dożynek – Panią Elżbietę Cichocką z Rywałdu i Pana Jacka Siemianowskiego z Czeczewa chleb dożynkowy będący symbolem nadziei i pomyślności.Burmistrz skierował słowa podziękowania do rolników i ich rodzin za trud pracy na roli, a podczas symbolicznego dzielenia się chlebem wyraził życzenie, aby nikomu chleba nie zabrakło. << wiecej >>


28.08.2012 r.

PRZEDSIĘBIORCY BEZPŁATNIE

Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE.

Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa. Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem.

Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty. wiecej


27.08.2012 r.

PSI ŻYWOT W SCHRONISKU

Wszyscy mieszkańcy gminy płacimy za utrzymanie psów w schronisku. Zdarza się, że psy przebywają tam do końca swoich dni. W schronisku w Węgrowie znajduje się kilka "radzyńskich" psów. Może znajdzie się dobry człowiek, który zaadoptuje psiaka i stworzy nowy lepszy dom czworonożnemu przyjacielowi? Informacji o pieskach udziela schronisko w Węgrowie (tel. 56 4646100), prosimy podać numer pieska, wyświetlony pod zdjęciem.

 27.08.2012 r.

ZAMEK WYSOKO

Wraz z końcem wakacji Portal naszemiasto.pl zakończy konkurs na Perły Regionu (największe według głosujących atrakcje turystyczne naszego województwa). Jedną ze zgłoszonych przez internautę pereł jest radzyński zamek. Nasz zamek jest na wysokim 7 miejscu. Głosować można codziennie oddając 5 głosów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do oddawania głosów na zamek. Link do głosowania: GŁOSOWANIE

20.08.2012 r.

OSTRZEŻENIE: SILNE BURZE Z GRADEM

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Chełmińskim ostrzega mieszkańców naszej gminy o przewidywanych burzach z opadami deszczu, miejscami gradu. Prognozowana wysokość opadów 5-20 mm. Wiatr w porywach do 85 km/h. Burze przemieszczać się będą z zachodu na wschód.

 

 

 


17.08.2012 r.


10.08.2012 r.

14 SIERPNIA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Zawiadamiam, że w dniu 14 sierpnia 2012 r. (wtorek) o godz. 11:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XVII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego. Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

 

Porządek posiedzenia XVII Sesji Rady Miejskiej:


06.08.2012 r.

OSTRZEŻENIE: SILNE BURZE Z GRADEM

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Chełmińskim ostrzega mieszkańców naszej gminy o przewidywanych burzach z opadami deszczu, miejscami gradu. Prognozowana wysokość opadów 20-50 mm. Wiatr w porywach do 110 km/h. Największa intensywność zjawisk w godzinach wieczornych i nocnych.

 

 

 


20.07.2012 r.

NOWE STAWKI W ODSZKODOWANIACH ROLNICZYCH

27 lipca 2012 r., tj. 14 dni od dnia ogłoszenia w Dz. U z 12 lipca 2012 r. poz. 804, wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 5 lipca 2012 r. zmieniające rozporządzenie MRiRW z 16 maja 2007 r. w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego.
Wobec powyższego od 27 lipca 2012 r. jednorazowe odszkodowanie z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej lub rolniczą chorobą zawodową, zostaje podwyższone do kwoty 650 zł za każdy procent tego uszczerbku. . wiecej


19.07.2012 r.

OSTRZEŻENIE: BURZE Z GRADEM

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Chełmińskim ostrzega mieszkańców naszej gminy o możliwości wystąpienia burz z opadami deszczu, miejscami gradu. Prognozowana wysokość opadów 10-30 mm. Wiatr w porywach do 90 km/h. Największa intensywność zjawisk w godzinach popołudniowych. W godzinach późnopopołudniowych i przedwieczornych możliwe nawałnice.

 

 


13.07.2012 r.

MAMMOGRAF ZBADA 31 LIPCA

31 lipca przy Przychodni Zdrowia w Radzyniu można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi nasze miasteczko. .Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.

Rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.


6.07.2012 r.

PODPISANO UMOWY I... CZAS NA OŚRODEK ZDROWIA

Wszystkie trzy przetargi o których informowaliśmy zostały zakończone podpisaniem umów ze zwycięskimi firmami. Zbudują oni pierwszą część parku rekreacji, sportu i wypoczynku usytuowanego w centrum miasta, wykonają teren rekreacyjny na ul. Sady oraz zbudują plac zabaw w Dębieńcu. To jednak nie koniec inwestycji w naszej gminie. W dniu dzisiejszym ogłoszono kolejny przetarg. Tym razem obszerna dokumentacja dotyczy przebudowy i rozbudowy budynku komunalnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Dobudowane zostaną pomieszczenia dla potrzeb świadczenia usług rehabilitacyjnych, potrzebne szczególnie starszym, schorowanym mieszkańcom. Pod koniec lipca dowiemy się kto przebuduje budynek.


06.07.2012 r.

OSTRZEŻENIE: BURZE Z GRADEM

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Chełmińskim ostrzega mieszkańców naszej gminy o możliwości wystąpienia burz z opadami deszczu, miejscami gradu. Prognozowana wysokość opadów 10-30 mm. Wiatr w porywach do 90 km/h. Największa intensywność zjawisk w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych.

 

 

 


2.07.2012 r.


22.06.2012 r.

26 CZERWCA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Zawiadamiam, że w dniu 26 czerwca 2012 r. (wtorek) o godz. 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XVI Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego. Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

 

Porządek posiedzenia XVI Sesji Rady Miejskiej:

 1. Otwarcie sesji.
  1. stwierdzenie quorum,
  2. wybór sekretarza obrad,                  
  3. przedstawienie porządku obrad,
  4. przyjęcie protokółu z XV Sesji Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
 2. Składanie zapytań przez radnych.
 3. Składanie zapytań przez Burmistrza.
 4. Sprawozdanie Burmistrza z jego działalności za okres miedzy sesjami oraz udzielenie odpowiedzi na zadane pytania do złożonego sprawozdania.
 5. Sprawozdanie Burmistrza z realizacji uchwał Rady Miejskiej za okres miedzy sesjami oraz udzielenie odpowiedzi na zadane pytania do złożonego sprawozdania.
 6. Informacja o działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za 2011r.
 7. Informacja o stanie ładu, porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i gminy Radzyń Chełmiński.
 8. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu gminy Radzyń Chełmiński za 2011r. oraz informacji o stanie mienia komunalnego.
 9. Zapoznanie się z Uchwałą Nr 4/2012 RIO w sprawie wyrażenia opinii o przedłożonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta i Gminy za 2011r. wraz z informacją o stanie mienia Miasta i Gminy.
 10. Zapoznanie się z opinią Komisji Rewizyjnej z wykonania budżetu gminy za 2011r.
 11. Przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w sprawie udzielenia  absolutorium Burmistrzowi za 2011r. oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie powyższego wniosku.
 12. Dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdana finansowego Gminy Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński wraz ze  sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2011r.
 13. Dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy  za 2011r.
 14. Dyskusja i podjęcie uchwał w sprawie:
  1. zaciągnięcia pożyczki z budżetu państwa na wyprzedzające finansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich,
  2. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński,
  3. zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy Radzyń Chełmiński na 2012r.,
  4. zmiany uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości,
  5. zatwierdzenia sprawozdania z wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Chełmińskim,
  6. zatwierdzenia Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Chełmińskim,
  7. ustalenia opłat za świadczenia Przedszkola Samorządowego w Radzyniu Chełmińskim,
  8. zlecenia zadań do realizacji Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy  Społecznej w Radzyniu Chełmińskim,
  9. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w obrębie Janowo w gminie Radzyń Chełmiński,
  10. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie miejscowości Radzyń Wybudowanie w gminie Radzyń Chełmiński,
  11. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie miejscowości  Mazanki w gminie Radzyń Chełmiński,
  12. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie miejscowości  Gołębiewo w gminie Radzyń Chełmiński,
  13. przeznaczenia do zbycia w formie sprzedaży w przetargu nieograniczonym lokalu Nr 4 w budynku Nr 2 przy ul. Kazimierza Jagiellończyka w  Radzyniu Chełmińskim,
  14. przeznaczenia do zbycia w formie sprzedaży w przetargu nieograniczonym niezabudowane działki rolne Nr 33/2 o pow. 0.2600 ha, Nr 60/3 o pow. 0.0200 ha, Nr 60/4 o pow. 0.1400 ha, Nr 60/5 o  pow. 0.2400 ha położone w Starej Rudzie gm. Radzyń Chełmiński,
  15. uchylenia uchwały w sprawie przeznaczenia do zbycia w przetargu nieograniczonym pomieszczenia klasowego w budynku Nr 47 w Rywałdzie,
  16. przeznaczenia nieruchomości do dzierżawy,
  17. zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady Miejskiej na II półrocze 2012r.
 15. Udzielenie odpowiedzi na zgłoszone zapytania przez radnych.
 16. Wolne wnioski i zapytania.
 17. Zakończenie posiedzenia.                               

01.06.2012 r.

RUSZYŁY PRZETARGI

W Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszone zostały przetargi gminy Radzyń Chełmiński. Najciekawszą ale i największą inwestycją będzie budowa parku rekreacji, sportu i wypoczynku usytuowana w centrum miasta przy Orliku. Zbiornik wodny z przerzuconą przez niego kładką, linarium, pawilon parkowy, boisko do piłki siatkowej i ręcznej z nawierzchnią poliuretanową, romantycznie oświetlone ścieżki łączące się w centralnym placu z fontanną, to część atrakcji jakie powstaną. Inwestycja składa się z 4 etapów. Przetarg dotyczy 1 zadania.

Drugim ogłoszony przetargiem jest wykonanie terenów rekreacyjnych na ul. Sady pomiędzy budynkami szkoły wraz z przebudową chodników. Osiem ławek oraz efektowna szachownica to niektóre elementy jakie wzbogacą to miejsce.

Został także ogłoszony przetarg na budowę placu zabaw w Dębieńcu. Dzieci z tej miejscowości otrzymają huśtawki, karuzele, zestaw zabawowy z 3 wieżami, mostkiem ruchomym i drabinami. Cały teren placu zostanie ogrodzony.

Po zakończeniu procedur przetargowych, zostaną wyłonieni wykonawcy, którzy rozpoczną prace.


01.06.2012 r.

OD DZIŚ ZMIANY DLA ROLNIKÓW

Od 1 czerwca 2012 r. zmieniają się kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent W związku z ogłoszeniem przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego komunikatu o wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w pierwszym kwartale 2012 r., które wyniosło 3.646 zł 09 gr, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 czerwca 2012 r. zmieniają się kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent. Wynoszą one:

- 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia 2.552 zł 30 gr (dot. emerytur, rent rolniczych z tytułu niezdolności do pracy oraz rent rodzinnych)

- 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia 4.740 zł 00 gr (dot. emerytur/rent rolniczych z tytułu niezdolności do pracy oraz rent rodzinnych). Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy.


01.06.2012 r.

DZIEŃ DZIECKA - AURA PRZESZKODZIŁA

Festyn na zamku - z powodu opadów deszczu - w dniu 1.06.2012 roku został odwołany.

 

 

 

 

 


01.06.2012 r.

ZAWODY STRAŻAKÓW

W niedzielę, 3 czerwca 2012 roku o godzinie 10 na placu zamkowym w Radzyniu odbędą się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek ochotniczej straży pożarnej gminy Radzyń Chełmiński. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Prezes Z.Karczewski

 

 

 08.05.2012 r.

67 LAT TEMU OGŁOSZONO KONIEC WOJNY

8 maja 1945 roku o godzinie 15 ogłoszono koniec II Wojny Światowej. W Radzyniu Chełmińskim delegacje niosące wieńce oddały hołd bohaterom i ofiarom tej wojny. Specjalnie na tę okoliczność zawyła syrena alarmowa.

 

 

 

 


30.04.2012 r.

AMBULANS PONOWNIE W RADZYNIU

10 maja 2012 roku (czwartek) w Radzyniu Chełmińskim przed urzędem miasta w godzinach 12 - 16 mieszkańcy naszej gminy będą mogli oddać krew. Ambulans do pobierania krwi zawita do naszego miasta ponownie. Krew to największy dar, którego w 100% nie da się zastąpić niczym innym. Wszystkich, którzy chcą pomóc, zapraszamy.

 

 


30.04.2012 r.

ZAGŁOSUJ NA NASZĄ PERŁĘ

Portal naszemiasto.pl udostępnił galerię zdjęć (Perły Regionu) z atrakcjami turystycznymi naszego województwa. Jedną z pereł jest radzyński zamek. Głosowanie potrwa do końca wakacji 2012. Celem plebiscytu jest promocja ciekawych miejsc regionu. Głosować można codziennie oddając 5 głosów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do oddawania głosów na zamek. Link do głosowania: GŁOSOWANIE

 

 


23.04.2012 r.

KOLARZE NA DROGACH NASZEJ GMINY

W dniach 26-29 kwietnia 2012 roku młodzi kolarze zawładną drogami powiatu grudziądzkiego. Ścigać się będą w XXIV Miedzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza i XXV Memoriału Lecha Cergowskiego. Kierowców prosimy o wyrozumiałość. A chętnych z naszej gminy zapraszamy do kibicowania. Jedyna premia lotna na terenie Radzynia będzie około godz. 10:21-10:30 w ostatnim dniu wyścigu 29 kwietnia (niedziela). Więcej informacji o wyścigu na stronie www.alksstal.org

 


17.04.2012 r.

URZĄD SKARBOWY ROZLICZY PIT

Mieszkańców naszej gminy zapraszamy do złożenia zeznań podatkowych 23 kwietnia (poniedziałek) w budynku Urzędu w salce konferencyjnej (wejście przez Biuro Rady, pokój nr 20). W godzinach 10:00 - 12:00 dyżur będą pełnić urzędnicy skarbowi, którzy sprawdzą prawidłowość wypełnienia każdego zeznania, odpowiedzą na pytania i przyjmą druki.

 

 

 


6.04.2012 r.


21.03.2012 r.

WIOSNA WIOSNA ACH TO TY!

Burmistrz Krzysztof Chodubski powitał dziś przed urzędem uczniów radzyńskiego Zespołu Szkół, którzy odczytali i wręczyli wiosenny manifest. Powitano kalendarzową wiosnę, a wszyscy uczniowie oraz grupy przedszkolne otrzymali jabłko. Żegnaj zimo!

Więcej zdjęć w galerii.

 

 

 


21.03.2012 r.

28 MARCA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Zawiadamiam, że w dniu 28 marca 2012 r. (środa) o godz. 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XV Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego. Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

 

Porządek posiedzenia XI Sesji Rady Miejskiej:

 1. Otwarcie sesji.
  1. stwierdzenie quorum,
  2. wybór sekretarza obrad,
  3. przedstawienie porządku obrad,
  4. przyjęcie protokółów z XIII i XIV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
 2. Składanie zapytań przez radnych.
 3. Sprawozdanie Burmistrza z jego działalności za okres miedzy sesjami oraz udzielenie odpowiedzi na zadane pytania do złożonego sprawozdania.
 4. Sprawozdanie Burmistrza z realizacji uchwał Rady Miejskiej za okres miedzy sesjami oraz udzielenie odpowiedzi na zadane pytania do złożonego sprawozdania.
 5. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego za 2011r.
 6. Sprawozdanie Burmistrza z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu  miasta i  gminy za 2011r.
 7. Dyskusja i podjęcie uchwał w sprawie:
  1. nabycia na rzecz gminy Radzyń Chełmiński lokalu mieszkalnego Nr 4 o pow. 58,73 m2 położonego  w Radzyniu Chełmińskim  przy ul. Plac Tow. Jaszczurczego 8,
  2. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński,
  3. zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy Radzyń Chełmiński na 2012r.,
  4. zmiany uchwały w sprawie  Statutu Gminy Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński,
  5. w sprawie ustalenia opłaty za wodę pobieraną z urządzeń zbiorowego zaopatrzenia w wodę i za ścieki wprowadzane do zbiorczych urządzeń kanalizacyjnych,
  6. wyrażenia/ nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w budżecie gminy Radzyń Chełmiński w 2013r.,
  7. w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości,
  8. wyrażenia zgody na zmianę przeznaczenia części nieruchomości wspólnej położonej w Zakrzewie gm. Radzyń Chełmiński, oznaczonej Nr działki 90/37 , o powierzchni 1696 m2, zabudowanej budynkiem mieszkalnym Nr 48,
  9. zmiany uchwały w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych na zasadach pierwszeństwa najemcom tych lokali,
  10. przeznaczenia do zbycia w formie sprzedaży w przetargu nieograniczonym lokalu Nr 4 w budynku Nr 2 przy ul. Kazimierza Jagiellończyka w Radzyniu Chełmińskim,
  11. wyrażenia zgody na nieodpłatne przejęcie na rzecz Gminy Radzyń Chełmiński niezabudowanej nieruchomości Nr 104 o pow. 0,9600 ha położonej w obrębie geodezyjnym Zakrzewo,
  12. przeznaczenia do zbycia w formie sprzedaży w przetargu nieograniczonym lokalu mieszkalnego Nr 1 w budynku Nr 5 położonego w Radzyniu Wsi gm. Radzyń Chełmiński,
  13. programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński,
 8. Udzielenie odpowiedzi na zgłoszone zapytania przez radnych.
 9. Wolne wnioski i zapytania.
 10. Zakończenie posiedzenia.   

21.03.2012 r.

SPOTKANIE INFORMACYJNE Z "RYBAKIEM"

Masz działkę nad jeziorem ale brak ci pomysłu na jej zagospodarowanie? Chcesz założyć lub rozwinąć firmę? Chcesz zainwestować w turystykę w gminie?
Lokalna Grupa Rybacka „Rybak” zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania unijnych funduszy z Programu Operacyjnego Ryby. Zapraszamy 22 marca 2012 na godzinę 10:00 do sali Miejsko-Gminnej Biblioteki w Radzyniu Chełmińskim.

Program spotkania:

 1. Wszystko, co powiniene ś wiedzieć o LGR – charakterystyka stowarzyszenia.
 2. Założenia programu PO RYBY.
 3. Na jakie działania można pozyskać fundusze? Przykładowe projekty.
 4. Jak wypełniać wniosek o dofinansowanie – warsztaty.

02.03.2012 r.

W RADZYNIU OBRADOWAŁ KONWENT WÓJTÓW

24 lutego w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim odbył się Konwent Wójtów Gmin Wiejskich. Przedstawiciele gmin naszego województwa dyskutowali m.in. o problemach oświaty w gminach, szczególnie o Karcie Nauczyciela, wychowaniu przedszkolnym, sześciolatkach oraz dowozach dzieci. Rozmawiano również o zasadach ustalania podatku rolnego, o unieszkodliwianiu odpadów komunalnych oraz planowanych zmianach w ustawie o finansach publicznych.. Omówiono sprawy finansowe: zasady wspierania gmin przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kwestię realizacji płatności dla gmin z programów unijnych (RPO) oraz prace nad nową strategią rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do 2020 r.Gorącym punktem obrad była dyskusja na temat energetyki wiatrowej. Wójtowie dyskutowali o możliwościach i korzyściach jakie niesie dla gmin i ich mieszkańców wykorzystywanie wiatru do zdobywania energii. Szefowie samorządów wyrażali pogląd, że władze województwa rzucają im kłody pod nogi, sprzeciwiając się energii wiatrowej.

załącznik: stanowiska Konwentu (pdf)


03.02.2012 r.

OSTRZEŻENIE O SILNYM MROZIE

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Chełmińskim ostrzega mieszkańców naszej gminy o wystąpieniach silnego mrozu poniżej -20°C.Ze względu na falę mrozów, prosimy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne i samotne, oraz o zgłaszanie do odpowiednich służb problemów z utrzymaniem właściwej temperatury w pomieszczeniach. Realne jest zagrożenie wynikające z możliwości wystąpienia zakłóceń w funkcjonowaniu komunikacji publicznej i awarii sieci energetycznej.


16.01.2012 r.

WNIOSKI O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO WCZEŚNIEJ

Informujemy, że w wyniku zmian w ustawie o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2012 r.rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego na 2012 r. w terminach wcześniejszych niż w latach poprzednich, to jest 1.02-29.02.2012r i 1.08-31.08.2012r. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem na stronach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz na naszej stronie w dziale komunikaty urzędu

 

 


12.01.2012 r.

OSTRZEŻENIE O SILNYM WIETRZE

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Chełmińskim ostrzega mieszkańców naszej gminy o możliwości wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h a w porywach 70-80 km/h, z kierunków zachodnich.

 


Copyright (c) 2007-2019 Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim . Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Autor: Damian Grubich
Serwis najlepiej przeglądać w przeglądarce Internet Explorer 7.0 lub Opera 9.0 i nowszych wersji tych przeglądarek.
Strona wykorzystuje COOKIES w celach bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu . Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.