Sobota, 19 października 2019. Imieniny dziś obchodzą: Pelagia, Piotr, Ziemowit, Jan, Paweł, Izaak, Michalina, Michał

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn
Informacji
Publicznej
Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim

Zespół Szkół
w Radzyniu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radzyniu Chełmińskim
Biblioteka Publiczna
w Radzyniu
Policja Grudziądz
Policja
Grudziądz
Mikroporady
Mikroporady dla mikrofirm
Wydarzenia
plan gminy
plan miasta Radzyń Chełmiński
plan parku
plan Parku i Rekreacji
Geoportal
plan Parku i Rekreacji
kontakt

Urząd Miasta i Gminy
w Radzyniu Chełmińskim

Plac Towarzystwa Jaszczurczego 9
87-220 Radzyń Chełmiński

email urzędu:
urzad@radzynchelminski.eu

tel. 56 / 6886001, 6886087
faks. 56 / 6886010 wew.32

administrator serwisu:
informatyk@radzynchelminski.eu


login:
hasło:

Zarejestruj się

ODPADY

Narodowe Siły Rezerwowe

projekt Najlepszy czas na rozwój

LGD

kapital ludzki

 Aktualnie osób: 1

rok 2010


Najserdeczniejsze życzenia
szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności
i sukcesów w nadchodzącym roku
składa
Burmistrz
i pracownicy urzędu.

17.12.2010

JUTRO ŚW MIKOŁAJ NA RYNKU!

Tego chyba się nikt nie spodziewał. Jutro około godziny 10 na rynku w Radzyniu Chełmińskim wszystkie dzieci będą mogły spotkać św. Mikołaja, który każdemu obecnemu wręczy owocowy świąteczny upominek. Przy żłóbku bożonarodzeniowym odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd, każdy będzie mógł usłyszeć o szkodliwości alhoholu na organizm człowieka. Radosne święta bez alkoholu - to hasło sobotniego spotkania. Zapraszamy.

 

14.12.2010

W WIGILIĘ URZĄD NIECZYNNY

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Radzynia Chełmińskiego z dnia 13.12.2010r. w dniu 24 grudnia 2010r. Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim będzie nieczynny. Dzień 24 grudnia br. został ustalony jako wolny od pracy w zamian za przypadający w sobotę dzień świąteczny 25 grudnia 2010r. Sprawy związane z wydaniem aktu zgonu należy zgłaszać pod numerem telefonu: 604622127

08.12.2010

3 PARY UDEKOROWANE MEDALAMI

Trzy pary z terenu Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński  zostały uhonorowane medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP . Medale otrzymali państwo Helena i Adam Dombrowscy z Radzynia Chełmińskiego, Helena i Edward Templinowie z Rywałdu oraz Krystyna i Stanisław Ligęzowie z Gawłowic.Przy wspólnym toaście władze samorządowe życzyły jubilatom zdrowia i szczęścia w życiu rodzinnym.


23.11.2010

BURMISTRZ NA TAK

W niedzielę 21 listopada mieszkańcy gminy głosowali w 5 lokalach wyborczych. Frekwencja wyniosła 44,86% i była nieznacznie niższa od frekwencji województwa (44,92%) i powiatu grudziądzkiego (45,93%). W głosowaniu na burmistrza większość głosujących (61,28%) udzieliła poparcia aktualnie rządzącemu Krzysztofowi CHODUBSKIEMU na kolejne 4 lata. Mieszkańcy gminy wybierali także 15 radnych do rady miejskiej. Mandaty otrzymali:
Okręg 1: RYNDUCH Barbara Jadwiga, FILBRANDT Zbigniew Antoni, ZACHARSKI Mariusz, ANGOWSKA-SKŁADANOWSKA Alicja Beata, Okręg 2: ARASZEWSKI Piotr, SOWIŃSKA Teodora Zofia, Okręg 3: MALINOWSKA Danuta, Okręg 4: KLIMEK Krystyna Maria, Okręg 5: ŁUCKA Bogumiła, Okręg 6: PIŁAT Adam, Okręg 7: BRYLIŃSKI Jan Rudolf, Okręg 8: TUSIEŃ Zdzisław, Okręg 9: POZNAŃSKI Lucjan Franciszek, Okręg 10: LIDZBARSKA Mirosława Barbara, MICHALISZYN Jan Józef. Do rady powiatu grudziądzkiego miejsca z naszej gminy zdobyli: CHODUBSKA Ewa Kazimiera i OLEJNIK Adam Andrzej.

17.11.2010

PLAC ZABAW CZEKA - GŁOSUJ!

Idźmy do wyborów! Pieniądze na place zabaw czekają! Urząd Marszałkowski nagrodzi lokalne społeczności, które najbardziej serio potraktują udział w wyborach samorządowych 21 listopada. W obwodach o największej frekwencji głosowania wiosną przyszłego roku stanie pięć ufundowanych przez samorząd województwa placów zabaw.
Każdy wart 30 tysięcy złotych. Otrzymają je najlepsze pod względem frekwencji wyborczej samorządy gminne, sklasyfikowane w 5 kategoriach. My walczymy w kategorii "gminy miejsko-wiejskie". (inf: Urząd Marszałkowski)

09.11.2010

ROWEREM DO WYMYSŁOWA

Dnia 29.10.2010 zakończono realizację projektu „Poprawa infrastruktury komunikacyjnej poprzez budowę ścieżki pieszo - rowerowej Wymysłowo- Radzyń Chełmiński przy drodze gminnej oraz przebudowę ulic Przykop i Ogniowej” która wyeliminowała zagrożenia występujące w ruchu drogowym, poprawiła stan nawierzchni ulic oraz usprawniła komunikacje między miejscowością Wymysłowo i centrum miasta Radzynia Chełmińskiego. Ścieżka pieszo- rowerowa spowodowała lepsze i bezpieczniejsze powiązanie komunikacyjne miejscowości Wymysłowo z wybudowanym kompleksem sportowym oraz Zespołem Szkól w Radzyniu Chełmińskim. Realizacja przedmiotowego projektu ma wpływ na podniesienie jakości życia mieszkańców oraz poprawę infrastruktury komunikacyjnej na terenie miasta i gminy Radzyń Chełmiński. Inwestycję zrealizowano w oparciu o dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Funduszu Wsparcia na rok 2010 w wysokości 42,42% kosztów inwestycji.

29.10.2010

JEST DROGA W KNEBLOWIE

W roku 2010 Gmina Miasto i Gmina Radzyń Chełmiński w oparciu o dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych wykonała modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w technologii nawierzchni bitumicznej o długości 320 m w miejscowości  Kneblowo.
Całkowity koszt zadania wyniósł 156 645,99 zł, z czego w ramach dotacji uzyskano kwotę 38 400,00 zł dofinansowania.

 

23.10.2010

MIEJSKA KOMISJA WYBORCZA ZAREJESTROWAŁA

Punktualnie o północy Miejska Komisja Wyborcza w Radzyniu Chełmińskim zakończyła rejestrację kandydatów na radnych. W naszej gminie o 15 mandatów ubiegać się będzie 40 osób z 32 list. 8 komitetów zarejestrowało swoje listy w naszej gminie, lecz tylko dwa spełniają wymogi, aby zarejestrować swojego kandydata na burmistrza. Wybory odbędą się 21 listopada 2010r.

 

 

04.10.2010

30 LAT MINĘŁO

Od zawsze wielkim sentymentem radzynianie darzyli regionalny zespół. Z tego też powodu nigdy nie brakowało chętnych by tradycje te pielęgnować i kultywować. Do grona pasjonatów swojskiego śpiewania niewątpliwie zalicza się regionalny zespół „Harmonia ”, obchodzący jubileusz 30 -letniej działalności. „Urodzinowe spotkanie” zorganizował Burmistrz Miasta i Gminy oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, zapraszając na uroczystość członków zespołu, jego sympatyków, a także zaprzyjaźniony zespół seniora z Gruty oraz Kabaret „Niewypał”. Burmistrz wręczył obecnym i byłym członkom zespołu „Harmonia” dyplomy, książki wydane z okazji 700 lecia kościoła oraz upominki.

Uroczystość upamiętniono rozdaniem okolicznościowych dyplomów. Jubileusz, mający miejsce w sali OSP , wzbogacił występ zespołu biesiadnego „ Cyganeczki”.z Gardei. W chwilę po nim przyszedł czas na jubileuszową prezentację „Seniora”, która wraz z smacznym poczęstunkiem pozwoliła bawić się wszystkim gościom do późnych godzin. (informacja: biblioteka)

01.10.2010

ODSŁONIĘCIE TABLICY NA PODGRODZIU

29 września 2010 roku na ulicy Podgrodzie została odsłonięta tablica pamiątkowa w hołdzie zamordowanym i zamęczonym w sowieckich łagrach Workuty, Kołymy i innych. W uroczystości odsłonięcia wziął udział Burmistrz Krzysztof Chodubski, radni miejscy i przedstawiciele innych jednostek naszego miasta. Zostały złożone kwiaty.

 

 

 

20.09.2010

W SOBOTĘ FESTYN NA ZAMKU

Zwiedzanie zamku, wybijanie monet, strzelanie z łuku i pokazy walk w wykonaniu rycerzy z bractw radzyńskich, to wszystko już w najbliżsżą sobotę, 25.09.2010. Na festyn historyczno-archeologiczy zapraszamy w godzinach 13-17 na dziedziniec zamku. Na zwiedzających czekać będą stoiska rzemiosłem oraz konkursy z nagrodami. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, Fundacja Lokalna Grupa Działania Wieczno – Wąbrzeźno, Bractwo Rycerskie Komturii Radzyńskiej, Bractwo Rycerskie Zamku Radzyńskiego. Wstęp wolny.

20.09.2010

TORUŃSKI KWARTET SMYCZKOWY ZAGRA W RYWAŁDZIE

Dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  stworzony został projekt pod nazwą
„Ochrona Dziedzictwa Kulturowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Obok prac konserwatorskich i rewitalizacyjnych w 85 zabytkach na terenie województwa odbędzie się 85 koncertów, których koordynatorem jest Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Koncert w ramach projektu odbędzie się w sobotę 25.09.2010, o godz 17:45. Wykonawcą koncertu będzie Toruński Kwartet Smyczkowy, a koncert poprowadzi Elżbieta Szczurko.Wstęp wolny.

09.09.2010

PLAC ZABAW W ZIELNOWIE

W miejscowości Zielnowo rozpoczęła się budowa placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Ogródek jordanowski, na który czekają maluchy mieszkające w okolicy, powstanie w kilka dni za cenę 17189,80 zł. Dotacje w wysokości 12000,00 zł udało się pozyskać podpisując umowę z Województwem Kujawsko-Pomorskim na dotację celową na inwestycję i zakupy inwestycyjne realizowane na podstawie umów między jednostkami samorządu terytorialnego na realizacje zadania pod nazwą "Dziecięca kraina zabaw w Zielnowie" zgodnie z wnioskiem o udzielenie dotacji celowej w ramach realizacji zadania pn. "Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich".

09.09.2010

DROGI DO KONSULTACJI - GDDKiA ZAPRASZA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010 – 2015 rozpoczęła tzw. strategiczną ocenę oddziaływania na środowisko skutków jego realizacji. Jednym z elementów składowych strategicznej oceny oddziaływania na środowisko jest sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko, czyli dokumentu, w którym stosownie do stanu współczesnej wiedzy i odpowiednich metod oceny dokonane zostanie rozpoznanie stanu środowiska na obszarze objętym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2010 – 2015 oraz określenie oddziaływania przedsięwzięcia na te rozpoznane elementy środowiska z jednoczesnym przedstawieniem rozwiązań, które mają na celu zapobieganie, ograniczanie lub kompensację przyrodniczą negatywnych oddziaływań wspomnianego programu. Opracowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad prognoza oddziaływania na środowisko Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010 – 2015 dostępna jest w wersji elektronicznej na stronie GDDKiA pod adresem www.gddkia.gov.pl oraz w wersji drukowanej we wszystkich oddziałach GDDKiA.

Mając na uwadze duże, społeczne zainteresowanie prognozą oddziaływania niniejszego programu na środowisko oraz wymagania prawne wynikające z ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2008 nr 199 poz. 1227), GDDKiA rozpoczyna Konsultacje społeczne. Zostaną one przeprowadzone dwuetapowo. Pierwszym etapem jest zapewnienie społeczeństwu możliwości dostępu do sporządzonych dokumentów w formie elektronicznej poprzez sieć Internet oraz w wersji drukowanej we wszystkich oddziałach GDDKiA, jak również zapewnienie możliwości przesyłania uwag.

W tym celu został przygotowany na stronie GDDKiA specjalny formularz kontaktowy. Uwagi można składać również pisemnie w Centrali oraz wszystkich Oddziałach GDDKiA. W drugim etapie, w wybranych ośrodkach miejskich w Kraju odbędą się jednodniowe spotkania w trakcie, których społeczeństwo będzie mogło zapoznać się z opracowaną dokumentacją dotycząca prognozy oddziaływania na środowisko Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010 – 2015, a także zgłaszać uwagi lub pytania.

Na terenie naszego województwa spotkanie odbędzie się w dniu 21.09.2010 roku w toruńskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego na Placu Teatralnym 2. Od godziny 9:00 – możliwość zadawania pytań autorom prognozy oddziaływania na środowisko, 16:30 – początek spotkania konsultacyjnego, prezentacja. Przy czym na spotkaniach, które odbywać się będą w ramach konsultacji społecznych w ww. miastach, szczegółowo poruszana będzie problematyka oddziaływania Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010 – 2015 w odniesieniu do wyżej przedstawionych obszarów. Szczegółowy scenariusz spotkań będzie dostępny na stronie internetowej GDDKiA.

 

NARODOWE SIŁY REZERWY CZEKAJĄ

Bezpłatne zakwaterowanie zbiorowe, wyżywienie, umundurowanie, uposażenie za każdy dzień czynnej służby wojskowej to tylko niektóre uprawnienia żołnierzy Narodowych Sił Rezerwy. Warto się zapoznać z warunkami jakie należy spełniać, aby uzyskać kontrakt na pełnienie służby wojskowej w rezerwie. Więcej informacji udziela Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grudziądzu.

20.07.2010

ZAPROSZENIE NA FESTYN ŚW. ANNY

26 lipca 2010 roku odbędą się uroczyste obchody 700-lecia Kościoła p.w. św. Anny w Radzyniu Chełmińskim. O godzinie 12:00 odprawiona zostanie uroczysta msza św. pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego. Burmistrz i Samorząd Gminy aktywnie pomaga finansowo i organizacyjnie, wydał między innymi album "700-lat Kościoła pw. świętej Anny". Przemarsze, konkursy, wręczenia medali a przede wszystkim wspólna modlitwa i zabawa czeka wszystkich, którzy skorzystają z zaproszenia. Także dla dzieci przygotowane są atrakcje. Nie zabraknie smakołyków, a każdy chętny będzie mógł wysłać kartkę pocztową z okolicznościowym datownikiem. Słodkiego miłego życia zaśpiewa Sławomir Łosowski.


Więcej informacji oraz godzinowy program obchodów znajduje się na stronie: http://www.radzynchelminski.pl/700lecie.php

 

16.07.2010

AMBULANS PONOWNIE W RADZYNIU

29 lipca 2010 roku (czwartek) w Radzyniu Chełmińskim przed urzędem miasta w godzinach 11 - 16 mieszkańcy naszej gminy będą mogli oddać krew. Dotychczas naukowcom nie udało się w pełni zastąpić tej cennej płynnej tkanki. Akcje zbierania krwi są więc bardzo ważne, ratują życie.Ostatnio ambulans do pobierania krwi był u nas w kwietniu. Teraz zawita ponownie. Co się dzieje z krwią po oddaniu jak i wiele ciekawych informacji można uzyskać ze stron Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

 

POMOC DLA POWODZIAN, SESJA NADZWYCZAJNA

14.07.2010

9 lipca 2010 roku w Zakrzewie odbyła się XLVI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego. Pierwszym i najważniejszym punktem porządku posiedzenia było podjęcie uchwały o pomocy finansowej dla powodzian. Burmistrz Krzysztof Chodubski, radni i sołtysi naszej gminy oraz członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zebrali pieniądze w łącznej kwocie 5212,70 zł na pokrycie środków transportu paszy, którą zobowiązali się dostarczyć rolnicy do końca października. Podczas rozmowy z Burmistrzem Radzynia wójt Gminy Słubice (powiat płocki) wskazał sprzęt AGD jako najpotrzebniejszą formę pomocy dla wsi Świniary. Podczas powodzi woda przerwała tam wał ochronny. Radni Radzynia podjęli uchwałę, w której przeznaczyli 10 tys. zł na zakup sprzętu AGD dla tej wsi. Podczas sesji ustalono środki finansowe na remonty i wyposażenie świetlic (100 tys. zł), w tym 60 tys. zł na świetlicę w Dębieńcu. Zagwarantowano pieniądze na dziecięce krainy zabaw w Radzyniu, Czeczewie i Zielnowie. Ponadto w wieloletnim planie na 2011 rok zapewniono środki na przebudowę drogi powiatowej Gawłowice – Gziki. Burmistrz podziękował obecnym na sali radnym sejmiku województwa, Lechowi Kawskiemu i Ryszardowi Boberowi za współpracę i pomoc jaką udzielają naszej gminie. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapewnił, że znajdą się środki finansowe na budowę obwodnicy naszego miasta. Zdjęcia ze Świniar oraz sesji w naszej galerii.

TAK GŁOSOWANO W RADZYNIU

04.07.2010

Na terenie gminy Radzyń Chełmiński (pięć obwodowych komisji wyborczych) zwyciężył Bronisław Komorowski (758 głosów), który pokonał Jarosława Kaczyńskiego (752 głosy). Frekwencja w naszej gminie wyniosła 40,4%. To nieznacznie mniej niż w I turze wyborów.

 
Jarosław
Kaczyński
Bronisław
Komorowski
obwód nr 1 w Radzyniu
271
377
obwód nr 2 w Szumiłowie
98
104
obwód nr 3 w Radzyniu
165
88
obwód nr 4 w Zielnowie
73
97
obwód nr 5 w Rywałdzie
145
92
razem
752
758

 

KACZYŃSKI CZY KOMOROWSKI ?

02.07.2010

4 lipca 2010 r, podobnie jak w podczas I tury wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na terenie naszej gminy głosować będzie można w pięciu lokalach obwodowych komisji wyborczych, w godzinach 6-20. Dla osób niepełnosprawnych jest przystosowany lokal w Szumiłowie. Żeby zagłosować, należy postawić znak "x" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego wybranego kandydata, na karcie opatrzonej pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.

42,66% W NASZEJ GMINIE. WYGRAŁ KOMOROWSKI.

20.06.2010

Punktualnie o godzinie 20 zamknięto pięć lokali wyborczych. Liczenie głosów trwało bardzo krótko. W gminie, tak jak i w całej Polsce zwyciężył Bronisław Komorowski. Pogoda dopisała, a wiele osób głosowanie połączyło ze spacerem. Najwyższa frekwencja była w obwodzie w Rywałdzie (46,83%), natomiast średnia frekwencja w gminie wyniosła 41,63%. Oto oficjalne wyniki głosowania:

Nazwisko i imię kandydata
obwód
nr 1
obwód
nr 2
obwód
nr 3
obwód
nr 4
obwód
nr 5
razem
KOMOROWSKI Bronisław 306 59 75 78 74 592
KACZYŃSKI Jarosław 202 62 108 43 111 526
NAPIERALSKI Grzegorz 145 49 49 28 33 304
LEPPER Andrzej 13 7 25 10 11 66
PAWLAK Waldemar 15 15 19 3 13 65
KORWIN-MIKKE Janusz 9 4 6 1 4 24
JUREK Marek 3 3 8 0 3 17
OLECHOWSKI Andrzej 4 1 2 1 0 8
ZIĘTEK Bogusław 2 1 0 0 1 4
MORAWIECKI Kornel 0 0 0 0 0 0

Frekwencja w poszczególnych obwodach:

Numer obwodu i siedziba Ilość uprawnionych Ilość wydanych kart Frekwencja
1 1549 703 45,38%
2 485 202 41,65%
3 663 295 44,49%
4 557 166 29,80%
5 536 251 46,83%
razem 3790 1617 42,66%

WYBIERAMY PREZYDENTA

17.06.2010

20 czerwca 2010 roku w pięciu obwodowych komisjach wyborczych na terenie naszej gminy, w godzinach 6-20 czynne będą lokale wyborcze. Lokal w Szumiłowie jest dostosowany do osób niepełnosprawnych. Wybierać będziemy Prezydenta Rzeczypospolitej, spośród 10 kandydatów (wg stanu z dnia 16.06.2010). Żeby głos był ważny, należy postawić znak "x" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego wybranego kandydata, na karcie opatrzonej pieczęcią obwodowej komisji wyborczej. Komisja odmówi ponownego wydania karty, niezależnie od przyczyn uzasadniających to żądanie. Jeśli nie uda się uzyskać żadnemu kandydatowi na Prezydenta ponad 50% poparcia, wówczas zarządzona zostaje 2 tura, w dniu 4 lipca 2010.

UCZNIOWIE GIMNAZJUM NA 20 LAT SAMORZĄDU

11.06.2010

Uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół w Radzyniu pod kierunkiem pani Ewy Chodubskiej stworzyli prezentację multimedialną Gmina Radzyń Chełmiński - 20 lat wspólnie, w ramach obchodów 20-lecia samorządu w Polsce. Burmistrz zabrał gimnazjalistów na wycieczkę po gminie, aby pokazać im jakie zmiany dokonały się dzięki 20 lat wspólnej demokracji. Organizatorem akcji było Centrum Edukacji Obywatelskiej wspierane przez Ministra Edukacji Narodowej. Prezentację uczniów można pobrać ze strony: http://www.edutuba.pl/strona.php?p=16&cbd_dokument_id=3848

 

ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK

09.06.2010

Pani Maria Filbrandt udzielała ślubów mieszkańcom całej gminy i prowadziła Urząd Stanu Cywilnego. Po ponad 37 latach pracy w urzędzie odeszła na zasłużony odpoczynek. Burmistrz Krzysztof Chodubski wraz z pracownikami urzędu podziękował pani Marii za wieloletnią pracę.

 

 

 

NASZEJ GMINIE WODA NIE GROZI

21.05.2010

Mieszkańcom gminy Radzyń Chełmiński powódź nie grozi. Pod adresem: Zagrożenie Powodziowe dostępna jest mapa (35MB, pdf) z zaznaczonymi prognozowanymi obszarami zalewowymi naszego województwa. Od wczoraj na terenach nadwiślańskich ogłoszony jest przez Wojewodę stan pogotowia powodziowego. Nie dotyczy on naszej gminy.

 


KURSY DLA NASZYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

11.05.2010

Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja rozpoczęło 1 kwietnia 2010 r. realizację projektu "Technologie informacyjne w pracy". Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach przedsięwzięcia przeprowadzonych zostanie trzynaście bezpłatnych szkoleń komputerowych. W okresie od czerwca do grudnia 2010 r. w Płużnicy, Wąbrzeźnie, Grudziądzu i Łasinie odbędą się 12-dniowe zajęcia z zakresu podstaw obsługi komputera. Następnie od listopada 2010 r. do lutego 2011 r. organizowane będą 6-dniowe kursy na poziomie średnio-zaawansowanym. W bezpłatnych szkoleniach mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego i grudziądzkiego-ziemskiego, którzy pracują w małym lub średnim przedsiębiorstwie, zatrudniającym od 10 do 250 pracowników. W ramach projektu organizatorzy zapewniają bezpłatnie profesjonalne przeprowadzenie zajęć w salach komputerowych, pracę każdej osoby na oddzielnym komputerze, podręczniki, materiały szkoleniowe, poczęstunek i napoje podczas przerw oraz miłą i bezstresową atmosferę. Wszystkie zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu, w godzinach od 16:00 do 20:00. Pierwszy nabór uczestników szkoleń prowadzony jest do dnia 11 czerwca 2010 r. Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 56 688 74 52 lub znaleźć na stronie internetowej www.e-misja.org.pl. Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja jest organizacją pozarządową, która podejmuje działania mające na celu podnoszenie kwalifikacji informatycznych mieszkańców regionu. Od 2007 roku przeprowadziła 39 szkoleń, w których wzięło udział 445 osób. Stowarzyszenie ma więc duże doświadczenie w tym zakresie. Ponadto organizowane kursy cieszą się dużym uznaniem wśród uczestników.

FESTYN MAJOWY W MIEŚCIE

29.04.2010

1 maja (sobota) na placu zamkowym odbędzie się Festyn Majowy. Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy oraz Miejsko-Gminna Biblioteka zapraszają od godziny 17-tej. W programie występy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Radzyniu i występy cheerleaderek ze szkoły w Radzyniu. Wrażeń dostarczą także pokazy Ratownictwa Pożarniczego. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji -strzelnica laserowa, basen z piłkami, zjeżdzalnia, trampolina. Po placu będą spacerować chodzące maskotki. O godzinie 20 wspólna zabawa z zespołem HIT z Grudziądza.

RUSZA MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI

29.04.2010

2 maja na terenie naszej gminy rozegrany zostanie 4 etap XXII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza. Kolarze do przejechania mają 109,5 km na trasie Grudziądz (ul. Ikara, Nauczycielska, Warszawska), Piaski, Turznice, Dębieniec, Zielnowo, Rozental, Radzyń Chełmiński (plac W. Kętrzyńskiego, Dąbrowskich, Plac Towarzystwa Jaszczurczego, Waryńskiego, Fijewo), Nowy Dwór, Okonin, Pokrzywno, Marusza, Gać, Grudziądz (ul. Warszawska, Polskich Skrzydeł, Ikara), którą pokonają trzykrotnie. W Radzyniu Chełmińskim zlokalizowana jest 2 lotna premia (przewidywany czas: godz 10:20 - 10:30). Wyścig rozpocznie sięo godzinie 9 a na metę w Grudziądzu zawodnicy przyjadą między godz. 11:30 a 12. Wyścig rozpoczyna się dzisiaj w Grucie i Łasinie, 2 etap rozegrany zostanie w Jabłonowie Pomorskim, a trzeci etap 1 maja w okolicach Świecia. Etap przez Radzyń jest ostatnim. Relacje z wyścigu na stronach KP Sport.

TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE

23.04.2010

6 maja 2010 roku (czwartek) w Radzyniu Chełmińskim przed urzędem miasta w godzinach 10 - 16 mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję oddać krew. Dotychczas naukowcom nie udało się w pełni zastąpić tej cennej płynnej tkanki. Akcje zbierania krwi są więc bardzo ważne, ratują życie. Co się dzieje z krwią po oddaniu jak i wiele ciekawych informacji można uzyskać ze stron Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

TRAGICZNY KWIECIEŃ

23.04.2010

Kwiecień 2010, a szczególnie dziesiąty dzień tego miesiąca wpisał się już do kart historii Polski. Żałoba narodowa skłoniła wszystkich do refleksji. Tragiczna śmierć 96 osób lotu 101 w Smoleńsku z Prezydentem RP na czele dotknęła cały świat. To nie był koniec smutnych wiadomości w urzędzie. 17 kwietnia pożegnaliśmy naszą koleżankę Marię Tylus. Jej opracowania pozwalały nam tworzyć dokumentacje przetargowe. Będziemy pamiętać.

 

MSZA ŻAŁOBNA

14.04.2010

W dniu 15.04.2010r. (czwartek) o godz. 20:00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem. św. Anny w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się msza żałobna za tragicznie zmarłą Parę Prezydencką i wszystkie ofiary katastrofy samolotu.

(zdj: www.prezydent.pl)

 

 

URZĘDNICY POMOGĄ W ROZLICZENIU PIT

09.04.2010

Mieszkańców naszej gminy zapraszamy do złożenia zeznań podatkowych 22 kwietnia (czwartek) w budynku Urzędu. W godzinach 10:00 - 13:00 dyżur będą pełnić urzędnicy skarbowi, którzy sprawdzą prawidłowość wypełnienia każdego zeznania, odpowiedzą na pytania i przyjmą druki.

 

 

 

SENIORZY (50+) DLA ZDROWIA

02.04.2010

31 marca zakończył się trwający 6 miesięcy Regionalny Program Aktywności Fizycznej Seniorów. Z trzydziestu zgłoszonych osób z naszej gminy (po 50 roku życia) po przeprowadzonych badaniach lekarskich zakwalifikowano 21 uczestników. Przez cały czas trwania programu poprawiali oni sprawność fizyczną, bardzo istotne też było dbanie o dobre samopoczucie. Program finansowany jest z budżetu województwa kujawsko - pomorskiego i naszego urzędu. Więcej zdjęć w galerii.

 

OBWODNICA NA MAPIE

01.04.2010

TIRy i duże ciężarówki przestaną niszczyć drogi w mieście. Tak będzie wyglądać Radzyń Chełmiński. Radni miejscy dali zielone światło dla przyszłej obwodnicy i uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Południe-Zachód”. Uchwalenie planu było niezbędne do starań o budowę tej potrzebnej miastu drogi. Koszt inwestycji przekracza ponad dwukrotnie budżet gminy. Stąd konieczne jest szukanie pieniędzy z innych źródeł.

 

 

ZIELNOWO: XLII SESJA RADY MIEJSKIEJ

29.03.2010

W dniu 29.03.2010 r. - gościnnie na sali w Zielnowie - odbyła się XLII Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego. Radni zdecydowaną większością głosów uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Południe-Zachód” w Radzyniu Chełmińskim. Tym samym postawiono krok ku budowie przyszłej obwodnicy miasta. Wyjaśniona została też sprawa budowy zakładu produkcji artykułów spożywczych na terenie gminy. Inwestor pragnie rozpocząć budowę, docelowo firma może dać wielu mieszkańcom gminy pracę. Burmistrz obiecał pomoc dla holenderskiej spółki, w postaci doprowadzenia wody i odbioru ścieków oraz wykonanie drogi dojazdowej. Protokół z sesji dostępny będzie w Biuletynie Informacji Publicznej: bip.radzynchelminski.pl.

PRZEDSZKOLAKI SZUKAŁY WIOSNY

19.03.2010

Dzieci z Przedszkola w Radzyniu Chełmińskim dziś szukały wiosny. Kolorowa, śpiewająca grupa przyszła między innymi pod Urząd Miejski, gdzie spotkała się z nimi pani Ewa Budzich. Wesołe przedszkolaki zaśpiewały piosenki o wiośnie.
Astronimiczna wiosna rozpocznie się w najbliższą sobotę - godzinie 18:32 Słońce wstąpi w znak Barana.

28 marca przestawimy wskazówki zegara z godziny 2:00 na 3:00 - śpimy o godzinę krócej!

 

PUCHAR DLA WORWO WĄBRZEŹNO

16.03.2010

IX Turniej Halowy Piłki Nożnej Oldboyów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński, rozegrany w hali Zespołu Szkół zakończył się zwycięstwem zespołu Worwo Wąbrzeźno. W finale spotkały się dwie równorzędne dryżyny i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Oldboje Elbląg nie potrafili pokonać bramkarza rywali, natomiast zawodnicy WORWO byli skuteczniejsi. W meczu o trzecie miejsce Belfry Grudziądz pokonały 4:0 radzyński zespół Oldboy Reflex Radzyń Chełmiński.

I miejsce - Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński
WORWO Wąbrzeźno

II miejsce - Puchar Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński
Oldboy Elbląg

III miejsce - Puchar Wójta Gminy Świecie n/ Osą
Belfer Grudziądz

IV miejsce - Reflex Radzyń Chełmiński
V miejsce - Syrena Młynary
VI miejsce - Oldboy Świecie n/ Osą
VII miejsce - Adams Radzyń Chełmiński
VIII miejsce - Oldboy Węgrowo

Puchar Fair Play zdobyła drużyna Syrena Młynary.
Przyznano również trzy nagrody indywidualne
Najlepszy strzelec Marcin Konieczki z Oldboy Elbląg - 7 bramek.
Najlepszy bramkarz Marek Möller z Oldboy Węgrowo.
Najlepszym zawodnikiem wybrano Tomasza Stempskiego z WORWO Wąbrzeźno.

Oto tabela grup i wyniki meczów:

GRUPA A   GRUPA B
1 WORWO Wąbrzeźno 7 13-4 1 Reflex Radzyń Chełmiński 9 9-2
2 Oldboy Elbląg 7 8-5 2 Belfer Grudziądz 6 7-4
3 Syrena Młynary 3 5-10 3 Oldboy Świecie nad Osą 3 2-7
4 Adams Radzyń Chełmiński 0 2-9 4 Oldboy Węgrowo 0 3-8

Mecz o miejsce 7: Oldboy Węgrowo – Adams Radzyń 0:4
Mecz o miejsce 5: Syrena Młynary – Oldboy Świecie 4:0
Pólfinały: Oldboy Elbląg – Reflex Radzyń 4:0, Belfer Grudziądz – WORWO Wąbrzeźno 0:1
Mecz o miejsce 3: Reflex Radzyń – Belfer 0:4
Finał: WORWO Wąbrzeźno - Oldboy Elbląg 2:2, karne 2:0

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Turnieju
Burmistrzowi Miasta I Gminy Radzyń Chełmiński Krzysztofowi Chodubskiemu,
Przewodniczącemu Rady Miejskiej Janowi Michaliszynowi,
Wójtowi Gminy Świecie n/Osą Panu Ireneuszowi Majowi
Dyrekcji Zespołu Szkół za udostępnienie Hali Sportowej,
Redakcji Gazety Pomorskiej za patronat prasowy.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom:
Burmistrzowi MiG Radzyń Chełmiński p. Krzysztofowi Chodubskiemu
Firmie Reflex Sp. z o.o. z Wąbrzeźna
Przedsiębiorstwu Przemysłu Mięsnego - Tadeusz Górski z Maruszy

OLDBOJE PO RAZ DZIEWIĄTY

12.03.2010

W dniu 13 marca o godzinie 9:00 w hali Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim rozegrany zostanie "IX Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński". W rozgrywkach na boisku halowym o puchar walczyć będzie 8 zespołów: Belfer Grudziądz, Worwo Wąbrzeźno, Oldboy Węgrowianka, Adams Radzyń Chełmiński, Oldboy Elbląg, Syrena Młynary, Oldboy Świecie nad Osą, Oldboy Reflex Radzyń Chełmiński. Rok temu najlepszy okazał się zespół Syreny Młynary, tym razem liczymy na zwycięstwo drużyny z Radzynia. Wszystkich kibiców pragnących obejrzeć turniej organizator (Stowarzyszenie Ludowy Gminny Klub Sportowy „Radzynianka”) serdecznie zaprasza.

WOJEWODA USTALIŁ LICZBĘ RADNYCH...

11.03.2010

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Rafał Bruski ustalił liczbę radnych do sejmiku naszego województwa, do rad powiatów i rad gmin i miast w kadencji 2010 - 2014. Jesienią mieszkańcy naszej gminy wybierać będą:

  • - do Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego 15 radnych
  • - do Rady Powiatu Grudziądzkiego 17 radnych
  • - do Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego 33 radnych

Treść zarządzeń Wojewody: Zarządzenie nr 35/10, Zarządzenie nr 33/10

DRUGI PRZETARG NA BUDYNEK "NA SADACH"

5.03.2010

Na stronach BIP ukazało się ogłoszenie o wystawieniu na sprzedaż budynku na terenie osiedla mieszkaniowego"Sady". W Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego powyższa nieruchomość przeznaczona jest pod teren zabudowy mieszkaniowej wielo i jednorodzinnej z nieuciążliwymi usługami lub produkcją. Ogłoszony przetarg jest drugim na ten budynek. Poprzedni, który odbył się w pod koniec grudnia 2009 roku nie został rozstrzygnięty. W drugim przetargu ustalono bardzo atrakcyjną cenę wywoławczą (niecałe 240 tys. zł)

Więcej informacji o wszystkich przetargach na stronach Biuletynu Informacji Publicznej: www.bip.radzynchelminski.pl

PRZETARG NA TRYBUNY MUSI BYĆ POWTÓRZONY

5.03.2010

22 lutego 2010 roku komisja unieważniła przetarg na zadanie: „Budowa trybun, chodników i parkingu przy pełnowymiarowym boisku do piłki nożnej w Radzyniu Chełmińskim”. Aby terminy realizacji inwestycji mogły zostać niezachwiane, 26 lutego 2010 roku zostało wszczęte kolejne postępowanie. Termin składania ofert został wyznaczony do dnia 15 marca 2010 roku.

 

 

OTWARTO KOPERTY - BĘDĄ TRYBUNY

19.02.2010

Wczoraj o godzinie 10:30 komisja przetargowa otworzyła koperty z ofertami firm startujących w przetargu na zadanie: „Budowa trybun, chodników i parkingu przy pełnowymiarowym boisku do piłki nożnej w Radzyniu Chełmińskim”. Do przetargu stanęło 5 firm. Zwycięzca wybuduje 2 trybuny czterorzędowe, z 284 siedziskami z oparciem (218 w kolorze niebieskim, 66 w kolorze czerwonym) oraz parking z kostki brukowej na 14 miejsc dla samochodów osobowych i 2 dla autobusów. Parking będzie posiadał kanalizację deszczową. Rozpoczęcie prac nastąpi pod koniec marca a zakończenie do 30 czerwca 2010.

101 LAT MIESZKANKI MIASTA

11.02.2010

W W dniu 9 lutego 2010 roku w sali OSP swoje 101 urodziny obchodziła mieszkanka Radzynia Chełmińskiego, Pani Jadwiga Sontowska. Organizacją imprezy zajęła się Biblioteka i zespół Harmonia, w którym pani Jadwiga śpiewa, oraz urząd. Solenizantkę porwali do tańca Burmistrz Krzysztof Chodubski i dyrektor szkoły Adam Olejnik. Wśród gości była rodzina, Starosta powiatu grudziadzkiego, dyrektor szkoły w Radzyniu, ksiądz kanonik, zespół Harmonia.

 

ZLOTY JUBILEUSZ

5.02.2010

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Radzyniu Chełmińskim odbyła się miła uroczystość z okazji 50 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego Państwa Urszuli i Mariana Grabowskich zamieszkałych w Radzyniu Chełmińskim, Marty i Bronisława Tusieniów zamieszkałych w Rywałdzie.
Jubilaci otrzymali od Prezydenta RP , medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
Medale w imieniu prezydenta RP wręczył jubilatom burmistrz Krzysztof Chodubski w obecności kierownika USC Marii Filbrandt.

 

KOMUNIKAT BURMISTRZA

3.02.2010

W związku z trudną sytuacją pogodową oraz zapowiadanymi prognozami pogody o intensywnych opadach śniegu i silnym wietrze informuję, że może nastąpić okresowe pogorszenie stanu przejezdności niektórych dróg gminnych.
Wobec powyższego osoby, które zmuszone są do używania prywatnych środków lokomocji proszone są o pozostawienie ich w miejscach gwarantujących wyjazd na drogi o wyższej kategorii odśnieżania.
Ponadto uprasza się mieszkańców mieszkających w miejscach, które ze względu na ukształtowanie terenu mogą być zawiewane śniegiem, o zabezpieczenie w podstawowe artykuły niezbędne do funkcjonowania gospodarstwa domowego.
Informuję jednocześnie, że tutejszy Urząd nieprzerwanie prowadzi akcję odśnieżania dróg gminnych jednak ze względu na rozmiar potrzeb odśnieżania doprowadzenie wszystkich dróg gminnych do stanu przejezdności może potrwać kilka dni.
Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński - Krzysztof Chodubski.

Komunikat został skierowany do wszystkich mieszkańców gminy poprzez sołtysów.

UWAGA NA INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU

2.02.2010

W dniu dzisiejszym firma Zacharski zrzucała niebezpieczne płaty śnieżne i sople lodowe z dachu budynku urzędu.

Jutro mieszkańcy całego województwa muszą się przygotować na zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wzrostem średniej prędkości wiatru południowego do 25-35 km/h, w porywach 50-60 km/h. Wystąpią opady śniegu, przewidywany wzrost pokrywy śnieżnej 5-10 cm/12 godzin. W regionie tworzyć się będą zaspy, możliwe są utrudnienia komunikacyjne.

MARTYNKA I KUBA - KRÓLOWA I KRÓL BALU

2.02.2010

W Radzyniu Chełmińskim dobiegły końca zajęcia organizowane podczas ferii w M-GBP. Przez cały okres ferii dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Szkołę Tańca Latino z Grudziądza. Ostatnim akcentem białych wakacji był bal przebierańców. Kilkadziesiąt dzieci tańczyło w rytm muzyki zespołu HIT z Grudziądza. Były konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek. Podczas imprezy wybrano Martynkę Ziółkowską i Kubę Domachowkiego na Królową i Króla Balu.(inf: mgbp)

ZIMA W MIEŚCIE

15.01.2010

Do końca zimy pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, jednak dała się ona już mieszkańcom miasta i gminy we znaki. Wczoraj na termomentrach w Radzyniu było -15°C. Niskie temperatury poprzedziły kilkudniowe opady śniegu. Najbliższy weekend będzie bez śniegu ale za to mroźny. W sobotę w naszym mieście temperatura spadnie do -16°C, a w niedzielę do -11°C (dane: IMGW). Zima w Radzyniu Chełmińskim w galerii. Zapraszamy do oglądania.

 

CZEKAMY NA KRÓLA I KRÓLOWĄ BALU

14.01.2010

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza do sali OSP dnia 29 stycznia (piątek) na godzinę 16 dzieci i młodzież na Bal Karnawałowy. Podczas zabawy wybrani zostaną Królowa i Król Balu. Warunkiem uczestnictwa jest strój karnawałowy. Organizator zapewnia wiele nagród i wspaniałą zabawę z zespołem HIT. Bal potrwa do godziny 19. Zapraszamy.

 

 

WIZYTA MARSZAŁKA

08.01.2010

8 stycznia do Radzynia Chełmińskiego z wizytą przybyli Marszałek Województwa Piotr Całbecki i Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Ryszard Bober. Tematem spotkania z Burmistrzem były plany dotyczące rozwoju naszego miasta i gminy, a przede wszystkim planu budowy obwodnicy Radzynia Chełmińskiego.

 

 

 

ZAGRA WIELKA ORKIESTRA

08.01.2010

10 stycznia w całym kraju zagra po raz XVIII Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku, w tę szczytną akcję włączą się wolontariusze z Gruty, Radzynia Chełmińskiego, Świecia nad Osą i Łasina. Przez całą niedzielę zbierać będą pieniądze na wyposażenie dziecięcych klinik onkologicznych.
W organizację finału WOŚP po raz kolejny włączył się również Radzyń Chełmiński, sztab będzie się mieścił w tamtejszym zespole szkół. Na te okazję organizatorzy zaplanowali: występ muzyczny (Przedszkole samorządowe), pokaz taneczny (szkolna grupa cheerleader'ek), występ szkolnego chóru (pod opieką p. Beaty Czmoch), występ kabaretu szkolnego (pod opieką p. Hanny Szałeckiej) pokaz walki rycerskiej, bicie monet. (Bractwa Rycerskie z Radzynia Chełmińskiego), prezentacja sprzętu ratownictwa drogowego (OSP Radzyń), licytacja fantów, występ zespołu muzycznego „EFEKT”, światełko do nieba - wystrzał z armaty (Bractwo Rycerskie), Mały bar - poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Czeczewie, kucharki radzyńskiego zespołu szkół, nauczycieli, i rodziców (ciasto, grochówka, chleb ze smalcem, gorące i zimne napoje). Informacja ze stron Powiatu Grudziądzkiego.

KURS TAŃCA PRZEZ CAŁE FERIE

08.01.2010

Biblioteka w Radzyniu Chełmińskim przez okres ferii organizuje dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 lat bezpłatne zajęcia taneczne. Kurs tańca trwał będzie od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie ferii. Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach wiekowych I – grupa od godz. 10.00 do 10.45, II- grupa od godz. 11.00 do 12.00. Zajęcia taneczne będzie prowadził instruktor ze Studia Tańca „LATINO” z Grudziądza. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie w bibliotece lub telefonicznie (56-6886079) do dnia 14 stycznia. Zajęcia będą odbywały się w sali OSP.

 

WIĘCEJ PRAWA DLA MIESZKAŃCÓW

06.01.2010

Od Nowego Roku działają już serwisy internetowe Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego. W związku z wejściem w życie ustawy o zmianie ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. Z 2009 r. Nr 190, poz. 1493) do obrotu prawnego “weszły” elektroniczne dzienniki urzędowe (Dzienniki Ustaw i Monitor Polski), dostępne na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji. Linki do tych serwisów znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu w zakładce Akty Prawne.

Informacja 1:

Wyznacza się miejsca nieodpłatnego udostępniania w formie elektronicznej Dzienników Ustaw i Monitorów Polskich lub zawartych w nich aktów normatywnych i innych aktów prawnych:
1. w Biurze Rady (pokój nr 20) w Urzędzie Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim – w godzinach pracy Urzędu
2. w Czytelni internetowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej – w godzinach otwarcia biblioteki. Burmistrz Miasta i Gminy

Informacja 2:

Ustala się ceny arkusza wydruku aktu normatywnego lub innego aktu prawnego.
1. Wydruk arkusza aktu normatywnego lub innego aktu prawnego w formacie A4 w wysokości 5 groszy,
2. Wydruk arkusza aktu normatywnego lub innego aktu prawnego w formacie A3 w wysokości 10 groszy.

 

UDANE POWITANIE ROKU 2010

04.01.2010

Wielu mieszkańców miasta i gminy ostatnią noc roku 2009 spędziło na zabawach i oglądało pokazy sztucznych ogni na zamku w Radzyniu Chełmińskim. Mury zamku co chwila rozświetlały wybuchające na niebie fajerwerki.

 

 


Copyright (c) 2007-2019 Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim . Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Autor: Damian Grubich
Serwis najlepiej przeglądać w przeglądarce Internet Explorer 7.0 lub Opera 9.0 i nowszych wersji tych przeglądarek.
Strona wykorzystuje COOKIES w celach bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu . Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.