Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny dziś obchodzą: Olimpia, Łazarz, Jolanta, Florian, Łukasz

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn
Informacji
Publicznej
Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim

Zespół Szkół
w Radzyniu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radzyniu Chełmińskim
Biblioteka Publiczna
w Radzyniu
Policja Grudziądz
Policja
Grudziądz
Mikroporady
Mikroporady dla mikrofirm
Wydarzenia
plan gminy
plan miasta Radzyń Chełmiński
plan parku
plan Parku i Rekreacji
Geoportal
plan Parku i Rekreacji
kontakt

Urząd Miasta i Gminy
w Radzyniu Chełmińskim

Plac Towarzystwa Jaszczurczego 9
87-220 Radzyń Chełmiński

email urzędu:
urzad@radzynchelminski.eu

tel. 56 / 6886001, 6886087
faks. 56 / 6886010 wew.32

administrator serwisu:
informatyk@radzynchelminski.eu


login:
hasło:

Zarejestruj się

ODPADY

Narodowe Siły Rezerwowe

projekt Najlepszy czas na rozwój

LGD

kapital ludzki

 Aktualnie osób: 1

Chcesz otrzymywać smsy o zjawiskach meteorologicznych, imprezach kulturalnych i sportowych i innych ? Wypełnij oświadczenie i otrzymuj bezpłatnie SMSy!

Jesteśmy na Facebooku. Dla Ciebie.


06.12.2018 r.

M-GOPS W SOBOTĘ PRA CUJE

Lokalna Grupa Działania Vistula - Terra Culmensis zaprezentowała ciekawy klip wideo. Zapraszamy do obejrzenia:

https://www.youtube.com[...]

 

 

 


14.12.2018 r.

ZUS O DOKUMENTACJI W FIRMACH

Już tylko dwa tygodnie pozostały przedsiębiorcom na uzyskanie wpisu do rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych. Od stycznia za przechowywanie dokumentów pracowniczych bez wymaganych uprawnień może grozić kara nawet do 100 tys. zł.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że każdy, kto prowadzi działalność związaną z przechowywaniem dokumentacji kadrowo-płacowej firm, musi być wpisany do rejestru przechowawców, który prowadzą marszałkowie województw. Niestety część dokumentacji jest przechowywana przez firmy niewpisane do rejestru, a dodatkowo warunki przechowywania niejednokrotnie odbiegają od standardów, jakie obowiązują firmy przechowawcze.

Wiecej:


13.12.2018 r.

KOMINIARZ DAJE SZCZĘŚCIE

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2018/2019.

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców. Państwowa Straż Pożarna każdego roku odnotowuje kilkanaście tysięcy pożarów spowodowanych wadami lub nieprawidłową eksploatacją urządzeń ogrzewczych. W roku 2017 odnotowano 15.235 od urządzeń ogrzewczych na paliwa stałe, 243 pożary od urządzeń na paliwa ciekłe i 547 pożarów od urządzeń na paliwa gazowe. Dane statystyczne KG PSP [źródło: www.kgpsp.gov.pl, data dostępu 01.09.2018].

Wiecej:

 


12.12.2018 r.

UWAGA PRYSZCZYCA !

Informacja Głównego Lekarza Wterynarii dla posiadaczy bydła, owiec, kóz, świń oraz innych parzystokopytnych:

Pryszczyca (Foot and mouth disese – FMD) jest wirusową, bardzo zakaźną chorobą zwierząt parzystokopytnych, w tym bydła, świń, owiec i kóz. Wirus pryszczycy przenosi się przez kontakt bezpośredni pomiędzy zwierzętami, za pośrednictwem mięsa i produktów mięsnych, mleka i jego przetworów, nasienia, skór, wełny, paszy dla zwierząt, itp. Wirus może być przenoszony także przez człowieka, sprzęt gospodarski, ptaki, owady, gryzonie, środki transportu czy odzież.

Objawy chorobowe:

 • gorączka, apatia, utrata apetytu, brak przeżuwania, gwałtowny spadek mleczności;
 • zwiększone pragnienie i obfite ślinienie; • pęcherze na języku, wargach i dziąsłach, śluzawicy u bydła/tarczy ryjowej u świń, na skórze szpary międzyracicowej, a także na wymieniu i strzykach; • po pęknięciu pęcherzy - bolesne rany, owrzodzenia;
 • cielęta i prosięta, karmione mlekiem zwierząt chorych na pryszczycę często padają z objawami biegunki i ogólnego wycieńczenia;
 • równie często dochodzi do padnięć zwierząt dorosłych.

Zalecenia:
• w razie zauważenia wymienionych objawów choroby należy natychmiast zawiadomić powiatowego lekarza weterynarii celem umożliwienia pobrania próbek w kierunku wykluczenia FMD.
• zgłoszenia należy dokonać bezpośrednio albo za pośrednictwem lekarza weterynarii opiekującego się gospodarstwem lub właściwego miejscowo organu samorządu terytorialnego (urząd).
• do czasu przybycia powiatowego lekarza weterynarii wszystkie zwierzęta należy zatrzymać w gospodarstwie, zwierzęta chore zamknąć i odizolować, nie wpuszczać osób postronnych do gospodarstwa oraz unikać wyjazdu domowników poza teren gospodarstwa.

Należy pamiętać, że wystąpienie tej szybko szerzącej się choroby powoduje zawsze ogromne straty ekonomiczne dla kraju oraz hodowców zwierząt, związane w koniecznością wybijania zakażonych stad, a także ograniczeniem obrotu i handlu zwierzętami oraz produktami pochodzenia zwierzęcego. Pryszczyca jest chorobą zwalczaną z urzędu!!! Zgłoszenie podejrzenia wystąpienia pryszczycy jest obowiązkiem wynikającym z ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Za zwierzęta zabite w ramach zwalczania pryszczycy przysługuje odszkodowanie z budżetu państwa!!!


06.12.2018 r.

M-GOPS W SOBOTĘ PRA CUJE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Chełmińskim w dniu 8 grudnia (sobota) będzie pracował tak jak w zwykły dzień (w godzinach 7:15 - 15:15).

Natomiast w Wigilię 24 grudnia (poniedziałek) urząd będzie nieczynny.

 

 


04.12.2018 r.

PRACUJĄCA SOBOTA. WOLNA WIGILIA

Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim w dniu 8 grudnia (sobota) będzie pracował tak jak w zwykły dzień (w godzinach 7:15 - 15:15).

Natomiast w Wigilię 24 grudnia (poniedziałek) urząd będzie nieczynny.

Zarządzenie burmistrza w tej sprawie znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej.

 


30.11.2018 r.

LGD VISTULA DLA MIESZKAŃCÓW

17 grudnia w godzinach 10.00 – 16.00 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim odbędą się świąteczne warsztaty z LGD VISTULA. Podczas warsztatów uczestnicy, którymi mogą być wszystkie osoby pełnoletnie zamieszkujące obszar działania LGD "Vistula - Terra Culmensis" (między innymi wszyscy mieszkańcy naszej gminy) , wykonają ozdobę bożonarodzeniową - stroik świąteczny oraz uszyją pod okiem i przy wsparciu wykwalifikowanych osób 2 krasnale - gnomy - stanowiące ozdobę domu w świątecznym okresie lub idealny prezent. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli również okazję wprowadzić się w przedświąteczny nastrój kosztując pierniczków, mandarynek, herbatki cynamonowej oraz innych elementów poczęstunku, z którego składał będzie się przygotowany bufet. Ponadto uczestników rozgrzewać będzie ciepły posiłek.

Serdecznie zapraszamy do zapisów bezpośrednio u koordynatora Ewy Gajewskiej, budynek urzędu, biuro nr 16; tel. 56 6886010, wew. 146; e-mail: promocja@radzynchelminski.eu. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.


30.11.2018 r.


30.11.2018 r.

TRZECIA SESJA W ŚRODĘ

Zawiadamiam, że w dniu 5 grudnia 2018r. (środa) o godz. 15:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się III Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

 Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

Porządek posiedzenia III Sesji Rady Miejskiej:

 

Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego będzie transmitowana poprzez kanał YouTube.
Wyniki głosowania uchwał udostępniane są w Biuletynie Informacji Publicznej: https://www.bip.radzynchelminski.pl/611,2018-2023


Zapraszmy w grudniu na wystawe!

28.11.2018 r.

SESJA NADZWYCZAJNA

Zawiadamiam, że w dniu 29 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 16:00 w sali OSP  w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się II Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

 Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

Porządek posiedzenia II Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej:

 

Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego będzie transmitowana poprzez kanał YouTube.
Wyniki głosowania uchwał dostępne będą w Biuletynie Informacji Publicznej.


26.11.2018 r.

BRAK PRĄDU W CZWARTEK

Operator energetyczny Energa w dniu 29 listopada w godzinach 8-16 zaplanował przerwy w dostawie energii elektrycznej dla stacji transformatorowych:

 • Mazanki Kolonia 1,2, Radzyń Wybudowanie Zlewnia Mleka, Jarantowice 18,19, Radzyń Wybudowanie Wiatrak, Janowo 5, Gziki

Energa podaje obszary objęte konkretnymi stacjami transformatorowymi - nie podaje obszarów adresowych. Operator Energa za uciążliwości związane z wyłączeniem prądu przeprasza. Telefon Pogotowia Energetycznego: 991.


26.11.2018 r.

63 LATA RAZEM

W dniu dzisiejszym Państwu Irenie i Bogusławowi Grabowskim życzenia z okazji 63 rocznicy ślubu złożył burmistrz Krzysztof Chodubski z pracownikiem USC Krystyną Smolińską. Była radość i szczęście na twarzach pani Ireny i pana Bogusława. Państwu Grabowskim życzymy kolejnych rocznic w nie gorszym zdrowiu, zawsze w radości i szczęściu.

 

 

 


19.11.2018 r.

PIERWSZA SESJA

Informujemy że w dniu 21 listopada 2018r. (środa) o godz. 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się I Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia:

 1. Otwarcie sesji
 2. Złożenie ślubowania przez radnych
 3. złozenie ślubowania przez burmistrza
 4. Wybór Przewodniczącego Rady
 5. Przejęcie przez Przewodniczącego Rady prowadzenia sesji od Radnego Seniora
 6. Zakończenie obrad I sesji Rady

Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego będzie transmitowane poprzez kanał YouTube.


16.11.2018 r.

9 NOWYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA

Zakończyła się realizacja zaplanowanego na 2018 rok przedsięwzięcia pn. „Wymiana źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi na terenie Gminy Radzyń Chełmiński”. W ramach zadnia osiągnięto efekt rzeczowy i ekologiczny poprzez likwidację źródeł ciepła i montaż nowych źródeł ciepła w ilości 9 sztuk. Dofinansowanie zadania zostało realizowane ze środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz z budżetu Gminy Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński.

 


16.11.2018 r.

11 MIEJSC BEZ AZBESTU

Zakończyła się realizacja zaplanowanego na 2018 rok przedsięwzięcia pn. „Demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Radzyń Chełmiński”. W ramach zadnia osiągnięto efekt rzeczowy i ekologiczny określony jako masa unieszkodliwionych odpadów zawierających azbest wynosząca łącznie 30,19 Mg. Zadanie zostało w 70% sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz w 15% z budżetu Gminy Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński. Zadanie realizowane było w miesiącach czerwiec – wrzesień 2018 roku. Płyty azbestowe zostały odebrane z 11 nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński. Odpady te zostały przekazane na składowisko odpadów niebezpiecznych.


14.11.2018 r.

TAK BYŁO

Zdjęcia z gminnych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w galerii.

 

 

 

 

 

 06.11.2018 r.

AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO - PRZETARG

Agencja Mienia Wojskowego w Bydgoszczy ogłosiła przetarg:

ogłoszenie (PDF)


06.11.2018 r.

LGD VISTULA ZAPRASZA

W dniu 17 listopada 2018 r. (sobota) odbędzie się wizyta studyjna po obszarze działania LGD, obszarze wdrażania LSR w miejsca inspiracji do nabywania wiedzy i umiejętności z zakresu aktywizacji i animacji społecznej, przedsiębiorczości oraz rozwoju obszarów wiejskich - dobre praktyki, wymiana doświadczeń, pomysł na biznes, sieciowanie i nabywanie kontaktów. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: http://www.lgdvistula.org/...

 


05.11.2018 r.

61 LAT PAŃSTWA JASKULSKICH

Z okazji 61-lecia małżeństwa państwa Jaskulskich - burmistrz Krzysztof Chodubski wraz z przedstawicielem USC Krystyną Smolińską - złożyli Jubilatom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i kolejnych lat w miłości i szacunku ze strony najbliższych. Przyłączamy się do tych życzeń!

 

 

 


01.11.2018 r.

PAMIĘTAMY

1 listopada odwiedzimy groby naszych bliskich, którzy odeszli... Odeszli, lecz nie z naszych serc. Pamiętajmy.

 

 

 

 

 


21.10.2018 r.

ANKIETA - KLUB DZIECIECY

Urząd podjął działania, które zmierzają do powstania Klubu Dziecięcego (żłobka) - formy opieki dla dzieci od 1 do 3 roku życia.
Aby złożyć projekt potrzebna jest nam jednak Państwa opinia - czy, gdzie, na jaki czas i dla ilu najmłodszych - taką opiekę organizować.
Bardzo prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety i złożenie jej w urzędzie, biuro nr 16 (parter) lub sekretariacie Przedszkola Samorządowego w Radzyniu Chełmińskim do 5 listopada 2018r.
Z góry dziękujemy za pomoc!

Ankieta (odt)


29.10.2018 r.

NADZWYCZAJNIE W PONIEDZIAŁEK

Zawiadamiam, że w dniu 29 października 2018r. (poniedziałek) o godz. 14:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XLVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Porządek posiedzenia XLVIII Nadzwyczajnej Sesja Rady Miejskiej:


21.10.2018 r.

WYNIKI WYBORÓW

O godzinie 21 wszystkie lokale wyborcze zostały zamknięte. Do rana Miejska Komisja Wyborcza w Radzyniu Chełmińskim przyjmowała protokoły z wynikami z obwodów. Frekwencja w naszej gminie wyniosła 52,67% . W obwodzie nr 5 (Przedszkole Samorządowe) była najwyższa - 59,21%, najniższa w obwodzie nr 3 (Zielnowo) - 45,72%. Głosów wżnych w każdym obwodzie było ponad 97%.

Wśród 3 kandydatów na burmistrza największe poparcie otrzymał Krzysztof Chodubski, który dzięki 62,51% (1189 głosów) wygrał w 1 turze. Pozostali kandydaci : Marian Siemianowski - 18,82% (358 głosów), Tomasz Nadworny - 18,66% (355 głosów).

W wyborach do Rady Miejskiej KW Gminne Porozumienie zdobył 10 mandatów, nmatomiast KW Stowarzyszenia Międzygminne Porozumienie Samorządowe - MPS - 3 mandaty a KW PSL - 2 mandaty. Lista radnych: Ewa Chodubska, Mariusz Przytuła, Mariusz Zacharski, Danuta Pokora, Violetta Mielewczyk, Teodora Sowińska, Danuta Malinowska, Sylwester Bednarczyk, Magdalena Rąbalska, Anna Pałka, Adam Piłat, Jan Michaliszyn, Maciej Witkowski, Lucjan Poznański, Zdzisław Tusień.

Kandecja potrwa 5 lat (2018 - 2023).


21.10.2018 r.

FREKWENCJA NA GODZ 17 PONAD 40%

Po zebraniu wszystkich danych z sześciu obwodowych komisji wyborczych na terenie naszej gminy frekwencja na godzinę 17:00 wyniosła 41,08%. Największa była w OKW nr 5 i wyniosła 49%. Najmniejsza w OKW nr 2 - 36%. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godzinie 21.

 

 


18.10.2018 r.

BYŁO WYSTRZAŁOWO

Było wystrzałowo i kolorowo. Radzyńskie niebo o godzinie 19 rozświetliły fajerwerki. Wcześniej od godziny 17 pod dachem hali sportowej dzieci korzystały z dmuchańców a dorośli częstowali się goframi, racuchami i inne przysmakami serwowanymi przez Stowarzyszenie Aktywna Wieś w Zielnowie. Na scenach amfiteatru swój program zaprezentowała grupa Sztewite Gang.

 

 12.10.2018 r.

AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO - PRZETARG

Agencja Mienia Wojskowego w Bydgoszczy ogłosiła przetarg:

ogłoszenie (PDF)


12.10.2018 r.

ORLIK ZAMKNIĘTY

Boiska Orlik w dniach 14-17 października (niedziela-środa) będzie zamknięte.

 

 

 

 

 11.10.2018 r.

ZWYCZAJNIE W ŚRODĘ

Zawiadamiam, że w dniu 17 października 2018r. (środa) o godz. 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XLVII Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl). (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

Porządek posiedzenia XLVII Sesji Rady Miejskiej:

 


11.10.2018 r.

NADZWYCZAJNIE W PONIEDZIAŁEK

Zawiadamiam, że w dniu15 października 2018r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XLVI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Porządek posiedzenia XLVI Nadzwyczajnej Sesja Rady Miejskiej:


05.10.2018 r.

CZYSTE POWIETRZE

9 października 2018r.(wtorek) o godz. 18.00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie programu "Czyste Powietrze" - uprawniającego do otrzymania dofinansowania w przypadku wymiany pieca, stolarki okiennej, ocieplenia budynku mieszkalnego. Organizatorem jest Ministerstwo Środowiska za pośrednictwem firmy zewnętrznej. Zapraszamy.

Więcej informacji na https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/


05.10.2018 r.

HALA SPORTOWA GOTOWA!

W ramach prac trwających od zeszłego roku, na które wydano ponad 2 miliony złotych, rozbudowano salę gimnastyczną mieszcząca się przy Szkole Podstawowej, wyposażając ją w widownie zawierającą 132 miejsca siedzące. Wymieniono dach, ściany i okna. W środku zamontowano klimatyzację i wymieniono instalację oświetlającą. Hala została również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.


05.10.2018 r.

ORLIK ZAMKNIĘTY

Boiska Orlik w dniach 6-7 października (sobota-niedziela) będzie zamknięte.

 

 

 

 

 


02.10.2018 r.

LISTY WYBORCÓW DO WGLĄDU

W biurze numer 17 udostępnione są do wglądu listy wyborców. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu : 7:15 -15:15. Listy udostępnione będą do 12 października 2018r.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października (niedziela). Głosować będzie można w jednym z 6 lokali wyborczych na burmistrza i radnych (rada, powiat, sejmik wojewódzki).

 

 


01.10.2018 r.

PPOSZKODOWANI ROLNICY

W związku z ukazaniem się komunikatu IUNG odnośnie wystąpienia warunków suszy w Polsce, w którym uwzględniono na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego uprawy ziemniaka, buraka cukrowego i buraka pastewnego jako zagrożone suszą, istnieje możliwość doszacowania strat w w/w uprawach.
Rolnicy posiadający plantacje w/w upraw mogą zgłaszać się do tut. urzędu biuro nr 8 z oryginałami odebranych protokołów strat, celem dokonania korekty do dnia 05 października 2018r.

Iistnieje możliwość złożenia wniosku do Urzędu Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński o oszacowanie powstałych strat w nowo założonych plantacjach rzepaku i rzepiku ozimego, spowodowanych zjawiskiem suszy w miesiącu wrześniu. Wnioski można składać wyłącznie na przygotowanych drukach w Urzędzie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński  – biuro nr 8 do dnia 22 października 2018r. Przy wypełnianiu wniosku należy uwzględnić całość planowanej produkcji rolniczej, zarówno roślinnej jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym, niezależnie od wystąpienia szkód, zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie, który będzie składany w 2019 roku. Druki wniosków o oszacowanie szkód znajdują sięponizej oraz w Urzędzie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński – biuro nr 8.  Szczegółowe informacje w powyższych sprawach można uzyskać u Sołtysów.

załączniki:

wniosek (docx)
oświadczenie 1 (docx)
oświadczenie 2 (docx)


20.09.2018 r.

PROTOKOŁY STRAT DO ODBIORU

Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmiński informuje, że od dnia 20.09.2018r. rolnicy mogą odbierać zatwierdzone protokoły strat spowodowane zjawiskiem suszy w 2018r.

 

 

 

 


20.09.2018 r.

WRZEŚNIOWA SESJA

Zawiadamiam, że w dniu 21 września 2018r. (piątek) o godz. 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XLV Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl). (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

Porządek posiedzenia XLV Sesji Rady Miejskiej:

 10.09.2018 r.

ORLIK ZAMKNIĘTY

Boiska Orlik w dniach 11 - 14 września zamknięte.

 

 

 

 

 


07.09.2018 r.

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz wymiany kotłów grzewczych na opalane biomasą (pellet) w budynkach mieszkańców. Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej dystrybuowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pozwala on na sfinansowanie nawet do 50% wartości inwestycji. Podczas spotkania omówione zostaną aspekty techniczne wykonania takich instalacji, mechanizm rozliczania mieszkańców z zakładem energetycznym oraz warunki uczestnictwa w programie.

Termin i miejsca spotkań informacyjnych: Sala O.S.P. Radzyń Chełmiński ul. Tysiąclecia 17 Czwartek, 20.09.2018 r., godzina 12:00 oraz godz.17.00

Dodatkowych informacji udzielą pracownicy firmy GlobalECO,Infolinia : 502 757 001


05.09.2018 r.

RYWAŁD - ZAKAZ HADLU

W związku z wprowadzeniem przez Zarząd Dróg Powiatowych w Grudziądzu nowej organizacji ruchu na drodze powiatowej 1424C (od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr DW534 do Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej), tj. ustanowienia zakazu postoju i handlu na w/w odcinku informujemy, iż organizator odpustu parafialnego (parafia w Rywałdzie) wyznaczył teren do handlu na działce nr 90/1, tj. przy drodze na cmentarz parafialny. Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim wprowadził całkowity zakaz handlu na działkach 86/4 i 86/6 (przy OSP Rywałd).

Odpust odbędzie się w dniach 7-9 września. Wszelkie informacje dotyczące warunków rezerwacji i handlu dostępne są pod numerem telefonu 56 688 68 97.


21.08.2018 r.

RADIO PIK ODWIEDZIŁO GMINĘ...

17 sierpnia Radio PIK odwiedziło Radzyń Chełmiński. Słuchacze usłyszeli rozmowę z burmistrzem Krzysztofem Chodubskim oraz wieloma innymi osobami. Radio było na zlocie garbusów i odwiedziło nasz park i boiska. Była relacja z radzyńskiego zamku oraz odwiedziny w Rywałdzie, Szumiłowie i Zielnowie.

Wszystkie relacje audio dostępne poniżej:

http://www.radiopik.pl/166,188,17-sierpnia-2018...

 


16.08.2018 r.

ŚLADAMI PANA SAMOCHODZIKA PO RAZ 4

PIĄTEK 17.08.2018

20:00 – OFICJALNE OTWARCIE ZLOTU
21:00 – KONCERT „PAS DE NOM”
22:00 do 01:00 - DYSKOTEKA

SOBOTA 18.08.2018

10:00 – ZABAWY DLA DZIECI
12:00 – PARADA ZABYTKOWYCH AUT PRZEZ MIASTO
12:00 – 20:00 BEZPŁATNE DMUCHAŃCE DLA DZIECI
14:00 – BEZPŁATNA GROCHÓWKA, WATA CUKROWA DLA DZIECI, STOISKO, ANIMACJE I POCZĘSTUNEK (znane Wam ziemniaki z parnika i zupa z kotła...) „LGD VISTULA”
17:00 – KONKURSY
18:00 – FLYING BIKES
19:00 – POKAZ STRAŻACKI
20:00 - KONCERT „SZANTOMAS”
21:00 – FIRE SHOW
22:00 – DALSZA ZABAWA PRZY MUZYCE „SZANTOMASA '

NIEDZIELA 19.08.2018

11.00 – LICYTACJA NA DZIAŁALNOŚĆ ROZWOJU KULTURY ZAMKU W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM
12.00 – ROZDANIE NAGRÓD OFICJALNE ZAKOŃCZENIE ZLOTU

Burmistrz Radzynia Chełmińskiego jako sponsor, szczególnie zaprasza dzieci na 8 godzin bezpłatnej zabawy na 7 elementach „dmuchańców”Bajkolandii.
Sobota od 12:00 do 20.00!

 


10.09.2018 r.

BOISKA ORLIK ZAMKNIĘTE

W dniach 11 - 14 września boiska Orlik będą zamknięte.


21.08.2018 r.

WODOCIĄG POŁĄCZYŁ MAZANKI Z GOŁEBIEWEM

W miesiącu sierpniu Gmina rozpoczęła realizację inwestycji polegającej na rozbudowie sieci wodociągowej na odcinku 1170 m, łączącym wodociągi w miejscowości Mazanki i Gołębiewo. Powyższe zadanie stanowi część I inwestycji pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków i rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy Radzyń Chełmiński oraz budowa zbiornika retencyjnego wody przy SUW Mazanki”. Cała inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


16.08.2018 r.

KOLEKTORY SŁONECZNE DO 50% TANIEJ!

Trwa nabór na dofinansowanie 40-50% do fotowoltaiki i kolektorów słonecznych dla wszystkich mieszkańców gminy. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: 604 579 847, 513 009 045 lub 604 580 308 . Nabór trwa do 31.08.2018.

 

 

 03.08.2018 r.

BRAK PRĄDU OD PONIEDZIAŁKU

Operator energetyczny Energazaplanował przerwy w dostawie energii elektrycznej dla stacji transformatorowych:

 • 07 sierpnia w godz. 8:00-13:00 Mazanki 2,
 • 8 sierpnia w godz 7:00-8:30 oraz 14:30-16:00 Rywałd 1-6, Stara Ruda, Gołębiewo 1-5, Czeczewo 1,2,3, Radzyń Wybudowanie 1, Wymysłowo PGR
 • 8 sierpnia w godz 8:30-14:30 Gołębiewo 1,3,5, Czeczewo 1,2

Energa podaje obszary objęte konkretnymi stacjami transformatorowymi - nie podaje obszarów adresowych. Operator Energa za uciążliwości związane z wyłączeniem prądu przeprasza. Telefon Pogotowia Energetycznego: 991.


01.08.2018 r.

61 LAT PAŃSTWA ERDMAŃSKICH

Burmistrz Krzysztof Chodubski z Krystyną Smolińską - pracownikiem USC mieli zaszczyt i ogromną przyjemność odwiedzić - z okazji diamentowej rocznicy ślubu - Państwa Halinę i Edwarda Erdmańskich. Życzymy Państwu dalszych długich lat w zdrowiu i wzajemnej miłości!

 

 


31.07.2018 r.

SYRENA 1 SIERPNIA, GODZ. 17

W związku ze zbliżąjącą się 74 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych postanowiło, aby na terenie kraju w dniu 1 sierpnia 2018 roku o godzinie 17 zostały włączone syreny alarmowe w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, cele m jednoczesnego upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

 


26.07.2018 r.

ZMARŁ RADNY PIOTR ARASZEWSKI

Z przykrością informujemy, że we wtorek 24 lipca 2018 roku odszedł od nas wieloletni radny Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego - Piotr Araszewski. Zostawił wszystkich pogrążonych w smutku i żałobie. Niech spoczywa w pokoju.

 

 

 

 

 

 Teatr ognia, taniec, fajerwerki, pyszne jedzenie, konkursy, loteria fantowa i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich w sobotę 21 lipca od 18:00 do 22:00 na placu zamkowym w Radzyniu. Wszystko bezpłatnie! Zapraszaja burmistrz Radzynia Chełmińskiego i LGD Vistula.03.07.2018 r.

BRAK PRĄDU W SZUMIŁOWIE

Operator energetyczny Energa w dniu 6 lipca 2018 r.(piątek) w godz. 8-14 zaplanował przerwy w dostawie energii elektrycznej dla stacji transformatorowej Szumiłowo 2.

Energa podaje obszary objęte konkretnymi stacjami transformatorowymi - nie podaje obszarów adresowych. Operator Energa za uciążliwości związane z wyłączeniem prądu przeprasza. Telefon Pogotowia Energetycznego: 991.

 
29.06.2018 r.

ROZLICZENIA VAT

W związku z art. 108a ust 1-3, art. 9 ustawy z dnia 15 grudnia 2017r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, uwzględniając orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-276/14 z dnia 29 września 2015 r. od 1 lipca 2018 r. będzie realizowała zapłaty za otrzymane faktury na specjalnie utworzony przez Bank tzw. „rachunek VAT”. Tylko faktury z wykazaną kwotą podatku VAT będą regulowane w przedmiotowy sposób.

Więcej...


28.06.2018 r.

JUTRO NADZWYCZAJNA SESJA

Zawiadamiam, że w dniu 29 czerwca 2018r. (piątek) o godz. 14:30 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XLIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Porządek posiedzenia XLIII Nadzwyczajnej Sesja Rady Miejskiej:


27.06.2018 r.

ODCZYTAMY LICZNIKI

Od dnia 30 czerwca 2018r, (sobota) dokonywane będą odczyty liczników wodomierzowych na terenie miasta i gminy. Jeśli nie zostanie u Państwa dokonany odczyt to prosimy o podanie jego stanu 9 i 10 lipca telefonicznie na numer tel: 664096815 lub 56 6886087 wew. 159

 

 

 


27.06.2018 r.

GMINA WYRÓŻNIONA

Park Rekreacji, Sportu i Wypoczynku w Radzyniu Chełmińskim został zauważony przez kapitułę województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów i uhonorowany mianem „HIT Regionu 2018” ! Nasza radość i duma jest tym większa, że spośród 256 zgłoszeń w siedmiu kategoriach, jako jedna z dwóch gmin byliśmy nominowani do tytułu Grand Prix 2018 przez Instytut Certyfikacji i Jakości GSHR.

Burmistrz Krzysztof Chodubski w wywiadzie podkreślił, że najważniejsza jest dla niego integracyjna funkcja Parku – gdyż dzięki swojej różnorodności, obiekt przyciąga całe rodziny. Dzieci i młodzież odrywa od komputerów i tabletów, a starszych potrafi zachwycić różnorodnością ptactwa i roślin. Na tym jednak nie koniec – na początku lipca rozpocznie się kolejna rozbudowa parku – wkrótce powstanie tu letni amfiteatr oraz huśtawki dla niepełnosprawnych.

Gratulujemy także Patrycji Piłat, której atrakcyjna oferta edukacyjno-historyczna, kultywowanie lokalnych tradycji oraz działanie na rzecz promocji spotkało się także z dużym uznaniem i uzyskała ona rekomendację do tytułu "HIT Regionu 2018".


26.06.2018 r.

SUSZE - NABÓR WNIOSKÓW

W związku z wystąpieniem szkód w rolnictwie spowodowanych zjawiskiem suszy, informujemy że można składać wnioski do Urzędu Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński o oszacowanie powstałych strat.

Wnioski można składać wyłącznie na przygotowanych drukach w Urzędzie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński  – pokój nr 8 do dnia 6 lipca 2018r.

Przy wypełnianiu wniosku należy uwzględnić całość produkcji rolniczej, zarówno roślinnej jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od wystąpienia szkód, zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok.

Druki wniosków o oszacowanie szkód znajdują się w Urzędzie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński – pokój nr 8.  Rodzaje upraw, które kwalifikują się na chwilę obecną do szacowania strat to: zboża ozime, truskawki, drzewa i krzewy owocowe na I i II kategorii gleby, zboża jare na I, II i III kategorii gleby, użytki zielone, trawy na gruntach ornych oraz trawy w mieszankach na gruntach ornych.

wniosek (doc)
oświadczenie 1(doc)
oświadczenie 2(doc)


26.06.2018 r.

EKO-PIECE - NABÓR WNIOSKÓW

Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji zmierzających do ograniczenia niskiej emisji poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie miasta i gminy Radzyń Chełmiński. O udzielnie dotacji mogą się ubiegać osoby fizyczne, będące właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości, stanowiących budynek lub lokal mieszkalny, wykorzystywany w całości na własne potrzeby mieszkaniowe. Dotacją jest objęta wymiana istniejącego źródła ciepła na kotły na paliwo stałe, spełniające wymagania klasy 5, określone w normie PN-EN 303-5:2012, bez dodatkowego rusztu awaryjnego. Kwota dotacji wynosi 4000,00 zł.

Wiecej...

 


26.06.2018 r.

REJESTRACJA DZIECKA ONLINE

Czy można zarejestrować dziecko online z domu? Tak! Wystarczy być posiadaczem profilu zaufanego EPUAP.

 1. wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl i wybierz usługę z której chcesz skorzystać. Po zalogowaniu się system poprosi o potwierdzenie że jesteś mamą lub tatą dziecka.
 2. Zweryfikuj swoje dane.
 3. Przejdź do zarejestrowania swojego dziecka. Potrzebujesz nazwy szpitala w którym dziecko przyszło na świat i imię dziecka (uzgodnione przez obu rodziców)Ustal też numer Twojego aktu małżeństwa lub urodzenia (gdy nie jesteś w związku małżenskim).
 4. Wybierz adres opod którym chcesz zameldować dziecko oraz sposób odebrania dokumentów. Do wyboru skrzynka na EPUAP, odbióre osobisty lub poczta tradycyjna.
 5. Ostatni krok to podgląd wniosku i podpis profilem zaufanym.

Odpis aktu zostanie w zależności od wybranej przez Ciebie opcji wysłany w wersji papierowej lub elektronicznej razem z nadanym PESELem oraz zaświadczeniem o zameldowaniu.


23.05.2018 r.

BRAK PRĄDU W GOŁĘBIEWIE

Operator energetyczny Energa zaplanował przerwy w dostawie energii elektrycznej:

22.06.2018r. (piątek) w godz. 08:00-12:00 Gołębiewo 5

Energa podaje obszary objęte konkretnymi stacjami transformatorowymi - nie podaje obszarów adresowych. Operator Energa za uciążliwości związane z wyłączeniem prądu przeprasza. Telefon Pogotowia Energetycznego: 991.


14.06.2018 r.

USC I EWIDECJA OFFLINE ?

W sobotę 16 czerwca Urząd Miasta i Gminyw Radzyniu Chełmińskim będzie czynny w godzinach 7:15 - 15:15. Niestety w tym dniu mogą wystąpić problemy z obsługą, ze względu na zapowiedziane przez Ministerstwo Cyfryzacji prace w systemie rejestrów państwowych. Dostęp do aplikacji może być niemożliwy w USC i ewidencji ludności.. Za niedogodności przepraszamy.

Dlaczego Urząd nie ma wpływu na dostęp do systmu rejestrów państwowych ? System ten działa poprzez dedykowane łącze internetowe i wysyła zapytania do serwerów rządowych. Za pracę tych urządzeń znajdujących się poza terenem naszej gminy odpowiada Ministerstwo Cyfryzacji.

 


14.06.2018 r.

RADNI BEDĄ UCHWALAĆ

Zawiadamiam, że w dniu 21 czerwca 2018r. (czwartek) o godz. 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XLII Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl). (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

Porządek posiedzenia XLII Sesji Rady Miejskiej:

 


12.06.2018 r.

USC I EWIDECJA Z PROBLEMAMI

W dniu dzisiejszym z przyczyn niezależnych od naszego urzędu nie działa platforma Źródła. W związku z tym nie załatwimy praktycznie nic w USC oraz ewidencji ludności. Za niedogodności przepraszamy.

http://www.portalsamorzadowy.pl/

 

13:00, 12.06.2018

Aplikacja Źródło ruszyła. Mamy nadzieję, iż awaria trwale została naprawiona. Zapraszamy do USC i ewidencji ludności. Działa także platforma ePUAP. Wszystkie urzędy w Polsce odzyskały już możliwość pracy.

 08.06.2018 r.

LGD VISTULA ZAPRASZA

Informujemy, iż Lokalna Grupa Działania "Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję" działająca na terenie naszej gminy organizuje szkolenia dla osób, które są zainteresowane założeniem własnej działalności i poznaniem zasad jej prowadzenia. Zapisz się na szkolenie ABC małej firmy i zdobądź wiedzę. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej: www.lgdvistula.org.

Zachęcamy także do zapoznania się z ogłoszeniami:

utworzenie nowej firmy - www.lgdvistula.org/aktualnosci/308...

rozwijanie swojej firmy - www.lgdvistula.org/aktualnosci/308...

18.06.2018

UWAGA! Z powodu braku zainteresowania i bardzo małej frekwencji odbędą się tylko 2 spotkania informacyjne.
Spotkania zaplanowane są na 21 czerwca 2018 r. w godz. 08.30 - 12.30 oraz od 13.00 - 17.00 w Lisewie na sali szkoleniowo - widowiskowej, ul. Toruńska 17.


07.06.2018 r.

MEDIACJA JUTRO

8 czerwca 2018r (piątek) w godzinach 12-14 zapraszamy mieszkańców gminy na bezpłatne spotkanie informacyjne na temat mediacji. Nie możesz porozumieć się ze swoim szefem, współpracownikiem, sąsiadem lub małżonkiem ? Twój kontrahent zalega z płatnościami ? Chcesz zakończyć spór w rodzinie ? To spotkanie jest dla Ciebie. Zapraszamy do budynku urzędu w biurze nr 34 (biuro rady)

 


06.06.2018 r.

LIST DLA ROLNIKÓW

Szanowni Rolnicy, drogie Dzieci,
wiosenny kalendarz obfituje w ważne daty: 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, 26 maja – Dzień Matki, czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka, a 23 czerwca – Dzień Ojca. To szczególne dni, podczas których przypominamy sobie, jak istotne są więzi z najbliższymi, jak ważną komórką społeczną jest rodzina oraz jak jej prawidłowe funkcjonowanie wpływa na całe społeczeństwo. To rodzina zapewnia poczucie bezpieczeństwa, przygotowuje dziecko do samodzielnego odpowiedzialnego życia, pielęgnuje tradycję i przekazuje najważniejsze wartości.

Więcej...


30.05.2018 r.

GALERIA STODOŁA ZAPRASZA28.05.2018 r.

NA ZAPROSZENIE PREZYDENTA

W miniony piątek burmistrz Krzysztof Chodubski zaproszony z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przez Kancelarię Prezydenta RP - spotkał się z Prezydentem Andrzejem Dudą. Burmistrz dziękuje Prezydentowi za indywidualny czas poświęcony wszystkim zaproszonym osobom.

 

 28.05.2018 r.

WĘDKOWANIE O PUCHAR BURMISTRZA

6 maja 2018 roku na jeziorze Łasin Duży rozegrano zawody wędkarskie spławikowe o tytuł Mistrza Koła PZW nr 22 w Radzyniu Chełmińskim i jednocześnie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński. Wzawodach wystartowało 13 członków naszego Koła i 8 zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych kół wędkarskich. Zawody rozegrano w jednej 4 godzinnej turze. Mistrzem Koła na rok 2018 został kolega Bartosz Lewandowski z wynikiem 2 660 pkt. Drugie miejsce zajął kolega Marek Angowski z wynikiem 1 920 pkt. Trzecie miejsce zajął kolega Rafał Mielewczyk z wynikiem 1 820 pkt. W klasyfikacji ogólnej Puchar Burmistrza zdobył Bartosz Lewandowski. Zarząd Koła kieruje serdeczne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników. Podziękowanie kierujemy również do Prezesa Rejonu Łasin Pana Czesława Atamańczuka za pomoc organizacyjną w przeprowadzeniu zawodów.


28.05.2018 r.

DIAMENTOWE GODY

Burmistrz Krzysztof Chodubski z Krystyną Smolińską - pracownikiem USC mieli zaszczyt i ogromną przyjemność odwiedzić - z okazji diamentowej rocznicy ślubu - Państwa Zofię i Stanisława Kondejów oraz Państwa Michalinę i Jana Biedzińskich. Wspaniałe opowieści i wspomnienia mogłoby nie mieć końca... Życzymy Państwu dalszych długich lat w zdrowiu i wzajemnej miłości!

na zdjęciu Michalina i Jan Biedińscy


25.05.2018 r.

KREW ODDAMY W ŚRODĘ

Z przyczyn niezależnych niestety nie można było oddać krwi w czwartek 24 maja. Mamy jednak bardzo dobrą informację. Autobus przyjedzie do nas w środę 30 maja i będzie w godzinach 12:30 - 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zrobić coś dla innych..

 

 

 


25.05.2018 r.

DLA ROLNIKÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ POZAROLNICZĄ

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przy równoczesnym prowadzeniu pozarolniczej działalność gospodarczej zobowiązany jest do dnia 31 maja złożyć w Kasie zaświadczenie albo oświadczenie, że nie została przekroczona roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, która za 2017 r. wynosi 3.300 zł.

Więcej...


23.05.2018 r.

1 CZERWCA URZĄD NIECZYNNY

W dniu 1 czerwca 2018 roku (piątek) Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim będzie nieczynny (zarządzenie burmistrza Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim nr 37/2018) . W sobotę 16 czerwca 2018 roku urząd będzie czynny od 7:15 do 15:15. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 

 

 


23.05.2018 r.

BRAK PRĄDU W SZUMIŁOWIE I ZAKRZEWIE

Operator energetyczny Energa zaplanował przerwy w dostawie energii elektrycznej:

25.05.2018r.(piątek) w godz. 11:30-14:30 Zakrzewo 1,5,6 oraz Szumiłowo 1,2,3

Energa podaje obszary objęte konkretnymi stacjami transformatorowymi - nie podaje obszarów adresowych. Operator Energa za uciążliwości związane z wyłączeniem prądu przeprasza. Telefon Pogotowia Energetycznego: 991.


23.05.2018 r.

JUŻ JUTRO MOŻEMY ODDAĆ KREW

Przypominamy - Czwartek, 24 maja 2018r w godzinach 12 - 16. Miejsce przed urzędem miasta i gminy.

 

 

 

 


18.05.2018 r.

WE WTOREK NADZWYCZAJNIE

Zawiadamiam, że w dniu 22 maja 2018r. (wtorek) o godz. 14:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XLI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Porządek posiedzenia XLI Nadzwyczajnej Sesja Rady Miejskiej:


17.05.2018 r.

ZAMIESZANIE Z PESELEM - FIRMY

Zgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie wykreślony z CEIDG. Realizacja ww. przepisu będzie dotyczyła tylko określonej liczby przypadków i zostanie przeprowadzona etapami a zatem w dniu, wbrew doniesieniem medialnym, nie zostaną wykreślony "setki tysięcy" przedsiębiorców.

Więcej...


17.05.2018 r.

KASTROWANIE I STERYLIZOWANIE

Gmina Miasto i Gmina Radzyń Chełmiński w ramach współpracy z OPP powierzyła organizacji pozarządowej - „Fundacji Siedem Życzeń” - realizację zadania publicznego pod nazwą: „Sterylizacja i kastracja psów i kotów właścicielskich z terenu Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński”. Koszt realizacji zadania – 7 000 zł. Akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta i gminy, że według realizatora zadania - już w pierwszej dobie ogłoszenia akcji na portalu społecznościowym – ilość przewidywanych miejsc została wyczerpana. W związku z powyższym burmistrz informuje, że mając na uwadze dobro zwierząt i potrzeby mieszkańców w tym zakresie - na przyszły rok również zarezerwuje środki na ten cel. Fundacji Siedem Życzeń, a zwłaszcza wolontariuszce Martynie Sobieraj – dziękujemy za podjęcie trudu bezpłatnej obsługi tego zadania.

 


 

 

 

 

 

 

 


16.05.2018 r.

WIELKOGABARYTOWA ZBIÓRKA ODPADÓW

W dniach 19 i 26 maja 2018 r. oraz 02 czerwca 2018 r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci z terenu gminy Radzyń Chełmiński. Prosimy mieszkańców o dowiezienie odpadów w wyznaczone miejsca w określonych godzinach. Załadunkiem dostarczonych odpadów zajmą się pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Miejskich „PUM” Sp. z o.o. w Grudziądzu. Informacje pod numerem telefonu: 56 6886 001 wew. 158, bądź osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim – pokój nr 36.

Harmonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci:

Data

Godzina

Miejsce postoju

19.05.2018 r. (sobota)

7:30 - 8:30

Czeczewo – plac przy świetlicy wiejskiej

930 - 1030

Zielnowo – plac przy budynku poszkolnym

11:30 - 12:30

Dębieniec – plac przy świetlicy wiejskiej

26.05.2018 r. (sobota)

7:30 - 8:30

Rywałd – plac przy OSP

9:30 - 10:30

Mazanki – plac przy sklepie

11:30 - 12:30

Radzyń Chełmiński – parking/plac targowy

02.06.2018 r. (sobota)

7:30 - :830

Zakrzewo – plac przy świetlicy wiejskiej

9:00 - 10:00

Szumiłowo – plac przy świetlicy wiejskiej

10:30 - 11:30

Nowy Dwór – plac przy świetlicy wiejskiej

12:00 - 13:00

Radzyń Wieś – plac przy świetlicy wiejskiej


16.05.2018 r.

PAŃSTWO GENOWEFA i ALOJZY DIAMENTOWO

Z okazji diamentowych godów burmistrz Krzysztof Chodubski oraz Krystyna Smolińska - przedstawiciel USC - odwiedzili Państwa Genewefę i Alojzego Eliminowskich.

Składamy wszystkim Jubilatom serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i szacunku ze strony najbliższych na dalsze wspólne lata. Wierzymy, że będziecie Państwo cieszyć się jeszcze długie lata zdrowiem i szczęściem.

 


16.05.2018 r.

ZŁOTE GODY

Pięć wyjątkowych par z terenu miasta i gminy Radzyń Chełmiński otrzymały z rąk burmistrza Krzysztofa Chodubskiego medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jubileusz Złotych Godów świętowali:

 • Teresa i Stefan Wiśniewscy,
 • Elżbieta i Ryszard Wróblewscy,
 • Bernadeta i Zdzisław Kasprowiczowie,
 • Elżbieta i Stanisław Truszczyńscy,
 • Zofia i Edmund Copowie.

 


16.05.2018 r.

LGD VISTULA ZAPRASZA

Informujemy, iż Lokalna Grupa Działania "Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję" działająca na terenie naszej gminy organizuje szkolenia dla osób, które są zainteresowane założeniem własnej działalności i poznaniem zasad jej prowadzenia. Zapisz się na szkolenie ABC małej firmy i zdobądź wiedzę. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej: www.lgdvistula.org.

 


16.05.2018 r.

KREW RATUJE ŻYCIE

Krew - czerwona rzeka organizmu. Składa się z osocza oraz z ciałek czerwonych (czyli erytrocytów), białych (leukocytów) i płytek krwi (trombocytów). Świeża powstaje głównie w szpiku kostnym, natomiast zużyta ulega zniszczeniu w śledzionie. Krwinka czerwona żyje 100-125 dni, biała - w zależności od typu - od godziny do 10 lat. Żywotność trombocytów kończy się zwykle już po 9 dniach. Tej krwi często brakuje. Czas wakacji to czas wypoczynku ale też wypadków na polu czy nad wodą. Od lat mieszkańcy naszej gminy oddają krew, która ratuje życie.

Czwartek, 24 maja 2018r w godzinach 12 - 16. Miejsce przed urzędem miasta i gminy.


15.05.2018 r.

RUSZA TERMOMODERNIZACJA SZKOŁY

Gmina Miasto i Gmina Radzyń Chełmiński w roku 2018 realizuje zadanie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej 3 - efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym Regionalnego Programu Organizacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020 pn. "Termomodernizacja budynku hali sportowej przy Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim wraz z klimatyzacją".
Zadanie to polegać będzie na demontażu i wykonaniu nowego ocieplenia przegród pionowych i poziomych budynku hali sportowej, wykonaniu klimatyzacji, remontu instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i wymianie stolarki. Prace rozpoczną się w maju 2018 roku a planowany termin zakończenia inwestycji ustalony został na 14.09.2018 rok.

logo


30.04.2018 r.

ORLIK Z PRZERWĄ

W dniu 1 oraz 3 maja 2018 roku Orlik będzie nieczynny. Zapraszamy serdecznie wszystkich w pozostałe dni.

 

 

 

 


30.04.2018 r.

MAJÓWKA W WOJEWÓDZTWIE

Piękna pogoda i dużo dni wolnych. Majówka! Gdzie warto jechać ? Przedstawiamy listę imprez majówkowych w naszym województwie.

Za bramami natury - przygoda w parkach krajobrazowych

 • Dni Otwarte Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia (Kruszwica, 2.05)
 • Nadgoplański Park Tysiąclecia - obserwacje ornitologiczne (Ostrówek, 4.05)

Więcej...


27.04.2018 r.

WYBORY SAMORZĄDOWE

W naszym powiecie brak jest urzędników wyborczych. W Grudziądzu brakuje 2, w Radzyniu Chełmińskim, Łasinie, Rogóźnie i Świeciu nad Osą po 1 urzędniku wyborczym. Zachęcamy do zgłaszania się osób, które spełniają wymagania.

 

 

 


25.04.2018 r.

ZEBRANIA WIEJSKIE

Przypominamy, że dziś zebrania wiejskie burmistrza Krzysztofa Chodubskiego z mieszkańcami:

- o godzinie 10:00 sołectwo Radzyń Wieś w świetlicy w Radzyniu Wsi

- o godzinie 17:00 sołectwo Dębieniec w świetlicy w Dębieńcu

 

 


12.04.2018 r.

NADZÓR NAD UPRAWĄ TYTONIU

 

 

 

 

 

 

 

 


11.04.2018 r.

NABÓR WNIOSKÓW - WYMARZNIĘCIE UPRAW OZIMYCH

W związku z wystąpieniem szkód w rolnictwie spowodowanych zjawiskiem wymarznięcia upraw ozimych w miesiącach luty – marzec br. W wyniku ujemnych skutków przezimowania, informujemy iż istnieje możliwość złożenia wniosku do Urzędu Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński o oszacowanie powstałych strat.

Wnioski można składać wyłącznie na przygotowanych drukach w Urzędzie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński  – pokój nr 8 do dnia 30 kwietnia 2018 roku.

Przy wypełnianiu wniosku należy uwzględnić całość produkcji rolniczej, zarówno roślinnej jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od stopnia zniszczenia, zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok.

Druki wniosków o oszacowanie szkód znajdują się na stronie internetowej www.radzynchelminski.eu oraz w Urzędzie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński – pokój nr 8. 

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla komisji powołanych przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego szkody w uprawach ozimych spowodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne w terminie do 20 maja wymagające zaorania lub ponownego obsiewu, ustala się uwzględniając szacunki strat określone przez komisje, jednak nie wyżej niż 50% plonu. 

wniosek o oszacowanie szkód

oświadczenie 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach

oświadczenie 2 o produkcji zwierzęcej towarowej


06.04.2018 r.

TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI ROLNIKÓW

W okresie wakacji 2018 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok. W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będzie mogło skorzystać 65 dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruchu, urodzonych w latach 2003 – 2011 (7-15 lat).

Więcej...


05.04.2018 r.

KWIETNIOWA SESJA

Zawiadamiam, że w dniu 12 kwietnia 2018r. (czwartek) o godz. 13:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XL Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl). (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

Porządek posiedzenia XL Sesji Rady Miejskiej:

 


03.04.2018 r.

PRIMA APRILIS - NIE WSZYSTKO BYŁO ZARTEM

Z okazji 1 kwietnia ukazała się na stronie Radzynia Chełmińskiego informacja, o tym, że na skutek unijnej dyrektywy zarządzeniem burmistrza przeniesione zostaje lodowisko do Gzik, ponieważ budowany będzie amfiteatr. Większość informacji była żartem. Nie przenosimy lodowiska. Natomiast obok niego faktycznie powstanie amfiteatr. Przetarg właśnie ruszył.

 


01.04.2018 r.

PRZENOSIMY LODOWISKO DO GZIK

Na skutek wejścia w życie unijnej dyrektywy, według której nie mogą być obok siebie dwie budowle o charakterze wypoczynkowo-kulturalnym zarządzeniem burmistrza nr PR0104-2018, lodowisko zostaje przeniesione do wsi Gziki. Jest tam dogodny teren, na którym możliwe będzie zamontowanie hali. Z miasta na lodowisko w okresie zimowym chętnych wozić będą busy. Przyczyną przeniesienia lodowiska jest budowa amfiteatru, który powstanie w Parku Rekreacji i Sportu w Radzyniu Chełmińskim. Przetarg na amfiteatr został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładceZamówienia Publiczne.
22.03.2018 r.

MOŻESZ GŁOSOWAĆ ? SPRAWDŹ!

Wybory samorządowe jesienią, zapraszamy do obejrzenia klipu informacyjnego, jak sprawdzić czy jest się obecnym na liście w rejestrze wyborców.


22.03.2018 r.

SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Grudziądzu zaprasza na szkolenia na temat: „Zasady przyznania płatności obszarowych na rok 2018 rok oraz realizacja wymogu zazielenienia”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 27-03-2018 roku (wtorek) o godzinie 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim. Szkolenie poprowadzą pracownicy PZDR w Grudziądzu.

 

 


16.03.2018 r.

RADNI SPOTKAJĄ SIĘ NA SESJI

Zawiadamiam, że w dniu 21 marca 2018r. (środa) o godz. 12:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XXXIX Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl). (bip.radzynchelminski.pl).

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michaliszyn

Porządek posiedzenia XXXIX Sesji Rady Miejskiej:

 


15.03.2018 r.

LODOWISKO O TYDZIEŃ DŁUŻEJ

Z uwagi na zapotrzebowanie ze strony młodzieży szkolnej -Burmistrz wyraził zgodę na funkcjonowanie lodowiska do 23 marca 2018r.!

Z uwagi na rekolekcje w Radzyniu Chełmińskim - w dniach 19-21 marca - w godzinach przedpołudniowych szczególnie zapraszamy grupy zorganizowane z sąsiednich gmin.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania lodowiska na załączonym harmonogramie na podstronie obiekty sportowe -> lodowisko


8.03.2018 r.

8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

8 marca - Dzień Kobiet - święto, którego początki znajdziemy w starożytnym Rzymie, kiedy to w marcu mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Pierwsze nowożytne obchody Dnia Kobiet odbyły się w Stanach Zjednoczonych w roku 1909. W 1910 roku w Danii, potem w Austrii, Niemczech i Szwajcarii i parę lat później już prawie w całej Europie i w niektórych częściach świata. Wszystkim kobietom życzymy zdrowia, szczęścia i radości każdego dnia!


01.03.2018 r.

HARMONOGRAM NA MARZEC

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem otwarcia lodowiska na miesiąc marzec dostępnym w zakładce obiekty sportowe -> lodowisko

Lodowisko czynne będzie do 15 marca 2018 roku.


27.02.2018 r.

ENERGA PRĄDU NIE DOSTARCZY...

Operator energetyczny Energa zaplanował przerwy w dostawie energii elektrycznej:

01.03.2018r. (czwartek) w godz. 10:00-11:30 Szumiłowo 2

02.03.2018r. (piątek) w godz. 13:00-15:00 Zakrzewo 1,5, Szumiłowo 1,2,3

Energa podaje obszary objęte konkretnymi stacjami transformatorowymi - nie podaje obszarów adresowych. Operator Energa za uciążliwości związane z wyłączeniem prądu przeprasza. Telefon Pogotowia Energetycznego: 991.

 

 


22.02.2018 r.

DO HODOWCÓW

Powiatowy lekarz weterynarii w Grudziądzu przekazuje do wiadomości hodowców świń rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Zgodnie z w/w rozporządzeniem nowe zasady bioasekuracji obowiązują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poza obszarem ochronnym, objętym ograniczeniami oraz bszarem zagrożenia.

Rozprządzenie20.02.2018 r.

INDYWIDUALNE NUMERY KONT

W związku z niedokonywaniem przez Podatników wpłat z tytułu podatków na indywidualne konta bankowe, Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński zawiadamia, że w celu usprawnienia ewidencji dokonywanych wpłat z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego i łącznego zobowiązania pieniężnego, dla każdego Podatnika został utworzony w Banku Spółdzielczym w Łasinie oddział Radzyń Chełmiński, indywidualny numer konta bankowego służący do dokonywania wpłat z tytułu podatków.

Numery indywidualnych kont bankowych Podatników znajdują się w decyzjach wymiarowych oraz dołączonych dowodach wpłat.

Prosimy o dokonywanie wpłat, tylko i wyłącznie, na wskazane w decyzjach indywidualne numery kont bankowych.

Dodatkowe informacje w sprawie indywidualnych numerów kont bankowych można uzyskać pod numerem telefonu: 56 68 86 087 wew. 14120.02.2018 r.

POTRZEBUJEMY TWOJEJ KRWI

Ambulans do pobierania krwi zawita do naszego miasta ponownie. Krwi w 100% nie da się zastąpić niczym innym. Wszystkich, którzy chcą pomóc, zapraszamy z calego serca już 22 lutego (czwartek) w godzinach 12-16 przed urzędem na placu Towarzystwa Jaszczurczego. Brakuje wszystkich grup krwi. Nie bądźmy obojętni.12.02.2018 r.

FERIE NA ŁYŻWACH

W związku z brakiem zgłoszeń grup zorganizowanych na okres ferii do korzystania z lodowiska, informujemy że następuje zmiana w harmonogramie. Od dnia 13-23 lutego 2018 r. (oprócz sobót i niedziel), lodowisko w godz. od 10:00 do 13:00 będzie ogólnodostępne dla wszystkich.

10.00 – 13.00 Ogólnodostępne

16.00 – 19.00 Ogólnodostępne

19.00 – 20.00 Osoby pełnoletnie02.02.2018 r.

HARMONOGRAM NA LUTY

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem otwarcia lodowiska na miesiąc luty dostępnym w zakładce obiekty sportowe -> lodowisko


31.01.2018 r.

DROGA W CZECZEWIE

W roku 2017 Gmina Miasto i Gmina Radzyń Chełmiński wykonała modernizację w technologii nawierzchni powierzchniowo utrwalonej emulsją i grysami drogi gminnej Nr 041632C o długości 812 m w miejscowości Czeczewo, w oparciu o dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego ze środków budżetu Województwa Kujawsko - Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej. Całkowity koszt zadania wyniósł 132 823,92 zł, z czego w ramach dotacji uzyskano kwotę 30 000,00 zł.

 

 


30.01.2018 r.

POROZUMIENIA Z SĄSIADAMI

Burmistrzowie, wójtowie i przedstawicielka Prezydenta Miasta Grudziądza - spotkali się wczoraj i zgodnie z uzgodnionymi wcześniej warunkami korzystania z lodowiska w Radzyniu Chełmińskim, podpisali stosowne deklaracje. W ramach uzgodnień, aby uniknąć niepotrzebnych sporów - burmistrz Krzysztof Chodubski zgodził się udostępnić bezpłatnie lodowisko wszystkim bez względu na miejsce zamieszkania przez 7 dni w tygodniu (zgodnie z obowiązującym harmonogramem korzystania z lodowiska), pod warunkiem, że włodarze gmin ościennych wystąpią do mieszkańców swoich gmin i zaapelują do nich, aby:
- w soboty korzystali z lodowiska (oprócz mieszkańców gminy Radzyń Chełmiński, którzy mają nieograniczony dostęp 7 dni w tygodniu) mieszkańcy gmin: Książki, Ryńsk, Grudziądz, Łasin i Miasta Wąbrzeźna,
- w niedziele korzystali z lodowiska mieszkańcy gminy Radzyń Chełmiński oraz miasta Grudziądza.
W dni od poniedziałku do piątku - lodowisko dostępne jest dla wszystkich bez żadnych ograniczeń.

Korzystanie z lodowiska wiązę się z koniecznością bezwględnego przestrzegania regulaminu lodowiska (tablica ogłoszeń usytuowana przy obiekcie lodowiska) - Dz. Urz. Woj. Kuj – Pom. z dnia 5 stycznia 2018, poz.119. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie zadowoli wszystkich - a dzięki niemu unikniemy niepotrzebnych kolejek do wejścia i niebezpiecznego tłoku w soboty i niedziele. Zapraszamy do odwiedzin i nieograniczonej zabawy na lodzie!


25.01.2018 r.

SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie i Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Grudziądzu zapraszają na szkolenia:

1. Żywienie bydła opasowego

2. Zagrożenie chorobą ASF w Polsce

Szkolenia odbędą się w poniedziałek 29 stycznia 2018 roku o godzinie 10:00 w sali OSP w Radzyniu Chełmińskim. Prowadzący: Aleksander Wróbel z PZDR Grudziądz, specjalista zakładowy ds. produkcji bydła Stanisław Pater ODR Minikowo oraz lekarz PIW w Grudziądzu.Sylwia Konarska.


24.01.2018 r.

RADZYŃ "TV" BEZ PRĄDU

Operator energetyczny Energa zaplanował przerwy w dostawie energii elektrycznej w dniu 26.01.2018r. w godz. 09:00-13:00dla mieszkańców, których sieć energetyczna podłączona jest do stacji transformatorowej Radzyń TV.

Energa podaje obszary objęte konkretnymi stacjami transformatorowymi - nie podaje obszarów adresowych. Operator Energa za uciążliwości związane z wyłączeniem prądu przeprasza. Telefon Pogotowia Energetycznego: 991.

 

 


24.01.2018 r.

SESJA W PONIEDZIAŁEK

Zawiadamiam, że w dniu 29 stycznia 2018r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się XXXVIII Sesja Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego.
Porządek posiedzenia podajemy poniżej, a materiały które zostaną przedstawione na sesji są do wglądu w biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.radzynchelminski.pl).

Porządek posiedzenia XXXVIII Sesji Rady Miejskiej:


24.01.2018 r.

AZBEST 2018 - POZBYWAMY SIĘ !

Rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie na przedsięwzięcie w zakresie: demontażu, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest finansowane w 70% kosztów kwalifikowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Pozostałe 30% kosztów kwalifikowalnych zostanie sfinansowane przez zainteresowanych właścicieli nieruchomości (15%) oraz ze środków budżetu Gminy (15%). Realizacja zadania przewidywana jest w miesiącach czerwiec – wrzesień 2018 roku. Kompletne wnioski można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński pokój nr 8 w terminie do 23 lutego 2018 roku. Formularz wniosku dostępny jest w zakładce formularze oraz w Urzędzie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński, pokój Nr 8. Informujemy, że w przypadku nie otrzymania dofinansowania z WFOŚiGW w Toruniu zadanie nie będzie realizowane. Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr telefonu 56 6886001 wew. 136 oraz na stronie internetowej Funduszu www.wfosigw.torun.pl


23.01.2018 r.

SĄ POROZUMIENIA NA JAZDY NA LODZIE

Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński informuje, że zostały ustalone warunki porozumień w kwestii dotyczącej korzystania z lodowiska w Radzyniu Chełmińskim przez osoby niebędące mieszkańcami gminy. W ramach zawartych porozumień mieszkańcy gmin:

Książki, Ryńsk, Grudziądz i Miasta Wąbrzeźna będą mogli nieodpłatnie korzystać z lodowiska w Radzyniu Chełmińskim od poniedziałku do soboty,

natomiast mieszkańcy Miasta Grudziądza będą uprawnieni do bezpłatnego korzystania z lodowiska od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

Korzystający zobowiązani są do przestrzegania regulaminu lodowiska, który został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Woj. Kujawsko-Pomorskiego dnia 5 stycznia 2018r. pod poz. 119 i wszedł w życie 20.01.2018r.

Korzystanie z lodowiska możliwe do 15 marca 2018r. zgodnie z aktualnym harmonogramem zamieszczonym na http://www.radzynchelminski.eu/lodowisko. W skrajnych sytuacjach przekroczenia dopuszczalnej ilości osób na lodowisku, korzystający będą poproszeni przez obsługę obiektu o udowodnienie miejsca zamieszkania stosownym dokumentem.


 

15.01.2018 r.

ROZLICZENIA PODATKU VAT


9.01.2018 r.

LODOWISKO W WEEKENDY TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem korzystania z bezpłatnego lodowiska, od weekendu przypadającego na 20-21 styczeń 2018 roku - lodowisko udostępnione będzie w weekendy wyłacznie mieszkańcom miasta i gminy Radzyń Chełmiński. Nie dotyczy to mieszkańców gmin, z którymi podpisano porozumienia międzygminne. Informacja o zawarciu porozumienia oraz wszyskie inne informacje dotyczące lodowiska są publikowane w menu obiekty sportowe -> lodowisko


5.01.2018 r.

LODOWISKO W TRZECH KRÓLI

Lodowisko w Święto Trzech Króli czynne jest zgodnie z podanym harmonogramem na styczeń, tak jak w każdą sobotę, czyli od godziny 13 do 18. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 


Copyright (c) 2007-2018 Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim . Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Autor: Damian Grubich
Serwis najlepiej przeglądać w przeglądarce Internet Explorer 7.0 lub Opera 9.0 i nowszych wersji tych przeglądarek.
Strona wykorzystuje COOKIES w celach bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu . Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.